کد خبر: ۶۷۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
شوروی هم اواخر عمر خود همین گونه شده بود؛ دقیق تر بگوییم: درست از وقتی که در باتلاق افغانستان گیر افتاد. بدبختی ‌های آمریکا از وقتی بالا آمد، که وارد باتلاق در عراق شد.
آرمان پرس l محمد ایمانی در کانال تلگرامی خود نوشت:

وقتی از آمریکایی ها یا آمریکا زده ترین تحلیل گران درباره حمله موشکی دیروز به چند منطقه در سوریه بپرسید "خب که چی؟ عایدی و دستاورد و نتیجه این حمله چه بود؟"، کمترین پاسخ قانع کننده ای ندارند. آمریکا سالهاست حرفی برای گفتن ندارد. آیا همین ناتوانی در بیان عایدی حمله، به اندازه کافی گویا نیست تا شهادت دهد مدعی ابرقدرتی در دنیا، به عجز راهبردی و عملیاتی رسیده است؟

 این همان آمریکایی است که روزی با بمباران اتمی ژاپن، سرنوشت جنگ جهانی را تعیین می کرد یا ظرف یک هفته، کار حکومت صدام را می ساخت. قدرت موثر آمریکا، بی نهایت تحلیل رفته است؛ چون حریفانی نه از جنس ژاپن و آلمان و حتی چین و روسیه، بلکه از جنس ایمان و مقاومت در برابر او قد علم کرده اند. آمریکای معروف، اکنون تبدیل به خاطره شده و به تاریخ پیوسته است.

شوروی هم اواخر عمر خود همین گونه شده بود؛ دقیق تر بگوییم: درست از وقتی که در باتلاق افغانستان گیر افتاد. بدبختی های آمریکا از وقتی بالا آمد، که وارد باتلاق در عراق شد و کابوس سرشکستگی مقابل فرزندان مقاومت را به چشم دید.

برچسب ها: آمریکا
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل