کد خبر: ۶۷۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰

آرمان پرس l رئیس سابق نیروهای ویژه انگلیسی تاکید کرد بشار اسد نیازی به استفاده از حمله شیمیایی در حومه دمشق نداشته است چرا که او در این جنگ پیروز شده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، جاناتان شاو، رئیس سابق نیروهای ویژه انگلیس ادعای ترزا می، نخست وزیر انگلیس مبنی بر اینکه بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه عامل حمله شیمیایی در شهر دوما واقع در حومه دمشق بوده است، زیر سوال برد. او گفت: چرا اسد باید در این دوره زمانی از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده باشد؟! او در جنگ پیروز شده است.

او گفت: این فقط نظر شخص من نیست بلکه بسیاری از فرماندهان ارشد در ارتش آمریکا هم چنین نظری دارند. هیچ منطقی برای دست داشتن اسد در آن حمله وجود ندارد. او شورشیان سوری را متقاعد کرد که با اتوبوس از مناطق اشغالی خارج شوند. او کنترل اراضی آنها را به دست گرفت. بنابراین چرا باید آنها را با گاز شیمیایی هدف گرفته باشد؟

ژنرال شاو در مصاحبه اختصاصی با میل آن ساندی افزود: جهادگرایان و چندین گروه اپوزیسیون مختلف که علیه اسد می‌جنگند، انگیزه بسیار بیشتری برای اجرای یک حمله با تسلیحات شیمیایی و انداختن آن به گردن اسد داشتند. انگیزه آنها این بود که می‌خواهند آمریکا وارد این جنگ شود چون ترامپ گفته بود آمریکا از سوریه خارج می‌شود تا سایرین مشکلات را حل کنند.

آدمیرال لرد وست، رئیس سابق نیروی دریایی سلطنتی انگلیس هم در اظهاراتی مشابه گفت: اگر من مشاور رئیس‌جمهوری اسد بودم، چرا باید الان به او پیشنهاد می‌دادم که از تسلیحات شیمیایی استفاده کند؟ اصلا منطقی نیست. اما برای گروه‌های اپوزیسیون می‌توان دید که دلیل آنها چیست. بنابراین تردیدی نیست که شخصی باید ترزا می را توجیه کرده و به او شواهد بدون ابهامی داده باشد که دیگر برای او تردیدی باقی نمانده باشد که اسد عامل این قساوت است.

اما کلنل همیش دی برتن-گوردن، فرمانده سابق تسلیحات شیمیایی ارتش انگلیس مدعی است: یک عامل اعصاب پیچیده در دوما استفاده شد نه فقط گاز کلر. تنها اسد قابلیت تولید این مواد در داخل سوریه را دارد و استفاده از تسلیحات شیمیایی جزو استاندارد او در روش عملیاتی است.

برچسب ها: اسد
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل