کد خبر: ۶۷۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
دیلی اکسپرس:
یک مقام چینی با اشاره به حمله‌های هوایی آمریکا در سوریه، انجام رزمایش دریایی آتی چین در تنگه تایوان را پیام حمایت پکن از روسیه توصیف کرد.

آرمان پرس یک مقام مطلع چینی می‌گوید رزمایش آتی دریایی چین در تنگه تایوان، نمایش قدرت نظامی و حمایت از مسکو برابر ماجراجویی‌های آمریکا است.

 به نوشته روزنامه «دیلی اکسپرس» این مقام مطلع که با روزنامه «چاینا مورنینگ پست» گفت‌‌وگو می‌کرد، در این‌باره گفت: «حمله‌های نظامی [دونالد] ترامپ [رئیس‌جمهور آمریکا] به ارتش سوریه کمی برای پکن و مسکو تعجب برانگیز بود. برای پکن، روسیه شریک راهبردی است  و به همین دلیل قصد دارد  مشکلاتی را برای آمریکا ایجاد کند و به همین جهت رزمایش تنگه تایوان محتمل‌ترین گزینه بوده و برای "شی جینگ پینگ" رئیس جمهور چین و هم "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه سودمند است.»

به دنبال حمله‌های هوایی و موشکی آمریکا و برخی متحدانش چون فرانسه و انگلیس علیه سوریه در بامداد شنبه، دولت چین با انتشار بیانیه‌ای اقدام آمریکا و متحدانش را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای گفت: «پکن به تمامی طرف‌های درگیر توصیه می‌کند تا در چارچوب قوانین بین المللی رفتار کرده و این موضوع را از طریق گفت‌و‌گو و رایزنی حل کنند.»

منبع: فارس
برچسب ها: آمریکا ، چین
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل