کد خبر: ۶۷۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
دیلی اکسپرس:
یک مقام چینی با اشاره به حمله‌های هوایی آمریکا در سوریه، انجام رزمایش دریایی آتی چین در تنگه تایوان را پیام حمایت پکن از روسیه توصیف کرد.

آرمان پرس یک مقام مطلع چینی می‌گوید رزمایش آتی دریایی چین در تنگه تایوان، نمایش قدرت نظامی و حمایت از مسکو برابر ماجراجویی‌های آمریکا است.

 به نوشته روزنامه «دیلی اکسپرس» این مقام مطلع که با روزنامه «چاینا مورنینگ پست» گفت‌‌وگو می‌کرد، در این‌باره گفت: «حمله‌های نظامی [دونالد] ترامپ [رئیس‌جمهور آمریکا] به ارتش سوریه کمی برای پکن و مسکو تعجب برانگیز بود. برای پکن، روسیه شریک راهبردی است  و به همین دلیل قصد دارد  مشکلاتی را برای آمریکا ایجاد کند و به همین جهت رزمایش تنگه تایوان محتمل‌ترین گزینه بوده و برای "شی جینگ پینگ" رئیس جمهور چین و هم "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه سودمند است.»

به دنبال حمله‌های هوایی و موشکی آمریکا و برخی متحدانش چون فرانسه و انگلیس علیه سوریه در بامداد شنبه، دولت چین با انتشار بیانیه‌ای اقدام آمریکا و متحدانش را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای گفت: «پکن به تمامی طرف‌های درگیر توصیه می‌کند تا در چارچوب قوانین بین المللی رفتار کرده و این موضوع را از طریق گفت‌و‌گو و رایزنی حل کنند.»

منبع: فارس
برچسب ها: آمریکا ، چین
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل