کد خبر: ۶۷۶۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
ساعت ۱۱ صبح دیروز فیلمی جنجالی منتشر شد. در این فیلم مامور پلیس زن، از دختر جوان درخواست می‌کند که همراه آن‌ها سوار خودرو ون شود که این فرد ...

آرمان پرس روزنامه اعتماد در یادداشتی نوشت:

«ایران اکنون به لطف برجام در شرایطی بسیار بهتر قرار دارد و با توجه به حمایت همه کشورها از برجام و انزوای ترامپ،برگشت به شرایط قبل از برجام ممکن نیست».

ادعای این روزنامه اصلاح طلب درخصوص «بهترشدن شرایط ایران به لطف برجام»! در حالی است که علاوه بر دولتمردان، رسانه های اصلاح طلب نیز به بی دستاوردی برجام ااذعان کرده اند.

در همین رابطه، روزنامه  آرمان - فروردین ۹۷- در اعترافی دیرهنگام نوشت: «شاید از یک منظر لغو برجام خیلی بهتر از این باشد که هر ۴ ماه یکبار ترامپ آن را به حالت تعلیق در آورد چرا که اگر این وضعیت متزلزل برجام همچنان ادامه پیدا کند به طور قطع هیچ منفعتی برای ایران نخواهد داشت. اگر برجام توسط آمریکا لغو شود شاید بتوان گفت برای ما هم بهتر خواهد بود زیرا تکلیف برای همه روشن می‌شود و بدون امید بیهوده داشتن به برجامی که سودی ندارد می‌توان بر اقتصاد داخلی و تولید داخلی متمرکز شد و به باز شناسی و باز یابی ظرفیت‌های نهان و آشکار مادی و سرمایه‌های انسانی و اکولوژی کشور پرداخت و توان تبدیل دارایی‌ها را به ثروت تجربه کرد و آنها را در جهت تقویت بخش خصوصی مولد مؤثر به‌کار گرفت تا رشد تولید داخلی واشتغال و برون رفت از رکود میسر گردد».

چندی پیش روزنامه  آفتاب یزد نیز در مطلبی نوشته بود:«دولت ماه‌ها پس از توافق هسته‌ای، به هوای چیدن میوه‌های برجام نشست و بر پایه این دلخوشی، برنامه‌ها و سیاست‌های کاری خود-دوران پسابرجام- را نوشت اما ماحصل این انتظار، فرصت سوزی، از دست رفتن منابع موجود به هوای گشایش برجام و در نهایت کاهش صبر اجتماعی با استمرار فشارهای اقتصادی بود».

در ماههای گذشته نیز «عباس عراقچی» رئیس‌ستاد پیگیری اجرای برجام گفته بود:«ایران برجام را داستانی موفق نمی‌داند چرا که از آن بهره‌مند نشده و تحریم‌ها برداشته نشده است».

یادآور می‌شود مقامات ۳ کشور فرانسه، انگلیس و آلمان طی ماه‌های اخیر بدون اعتراض عملی به عهدشکنی‌های واشنگتن، با شانتاژهای آمریکا درباره توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران اعلام همراهی کرده‌ و اعلام کرده‌اند که برای راضی کردن ترامپ و حفظ برجام، ایران را تحریم خواهند کرد!
برچسب ها: برجام
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل