کد خبر: ۶۸۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
آرمان پرس l حمید رسایی در کانال خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت:

بیماری مازوخیسم نقطه‌ مقابل سادیسم یا دیگر آزاری است. یک فرد سادیستیک، از آزار و اذیت دیگران لذت می‌برد، اما یک انسان مبتلا به "مازوخیسم" از عذاب، شکنجه و تحقیری که خودش متحمل می‌شود، لذت کسب می‌کند.

افرادی که به این نوع بیماری مبتلا هستند به شدت تمایل دارند که به وسیله‌ خود یا از طرف دیگران، آزار ببینند، تحقیر شوند یا حتی مورد تجاوز قرار بگیرند. کامیابی روانی این بیماران، جز با زجر و آزار دیدنشان حاصل نمی‌شود.

بعضی افراد در زندگی، از هر لحاظ خود را در اختیار فرد محبوب شان قرار می‌دهند و هر نوع خفتی را که از طرف وی به آنها تحمیل شود، می‌پذیرند. اگر روابط آنها از مرزهای تعیین شده تجاوز کند و جنبه‌ رعیت و کدخدایی پیدا شود و یکی از طرفین تا حدی که یک برده‌ از اربابش اطاعت و فرمان‌برداری می‌کند، بنده‌وار خواست‌های طرف مقابلش را اجابت کند، می‌توان گفت که به انحراف مازوخیسم روانی دچار شده است.

در این که هیات حاکمه آمریکا و بویژه ترامپ دچار سادیسم (دیگر آزاری) و دیگر آزاری است، تردیدی نیست. این را تاریخ آمریکا و عملکرد روسای جمهور آمریکا نشان می دهد. اما اینکه در داخل کشورمان برخی دچار مازوخیسم (خودآزاری) سیاسی شده اند و از تحقیر شدن توسط آمریکا لذت می برند و به هیچ وجه حاضر به مقاومت نیستتد، نکته قابل تاملی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد و ریشه یابی شود.

برچسب ها: سادیسم ، مازوخیسم
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل