کد خبر: ۶۸۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
آرمان پرس l حمید رسایی در کانال خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت:

بیماری مازوخیسم نقطه‌ مقابل سادیسم یا دیگر آزاری است. یک فرد سادیستیک، از آزار و اذیت دیگران لذت می‌برد، اما یک انسان مبتلا به "مازوخیسم" از عذاب، شکنجه و تحقیری که خودش متحمل می‌شود، لذت کسب می‌کند.

افرادی که به این نوع بیماری مبتلا هستند به شدت تمایل دارند که به وسیله‌ خود یا از طرف دیگران، آزار ببینند، تحقیر شوند یا حتی مورد تجاوز قرار بگیرند. کامیابی روانی این بیماران، جز با زجر و آزار دیدنشان حاصل نمی‌شود.

بعضی افراد در زندگی، از هر لحاظ خود را در اختیار فرد محبوب شان قرار می‌دهند و هر نوع خفتی را که از طرف وی به آنها تحمیل شود، می‌پذیرند. اگر روابط آنها از مرزهای تعیین شده تجاوز کند و جنبه‌ رعیت و کدخدایی پیدا شود و یکی از طرفین تا حدی که یک برده‌ از اربابش اطاعت و فرمان‌برداری می‌کند، بنده‌وار خواست‌های طرف مقابلش را اجابت کند، می‌توان گفت که به انحراف مازوخیسم روانی دچار شده است.

در این که هیات حاکمه آمریکا و بویژه ترامپ دچار سادیسم (دیگر آزاری) و دیگر آزاری است، تردیدی نیست. این را تاریخ آمریکا و عملکرد روسای جمهور آمریکا نشان می دهد. اما اینکه در داخل کشورمان برخی دچار مازوخیسم (خودآزاری) سیاسی شده اند و از تحقیر شدن توسط آمریکا لذت می برند و به هیچ وجه حاضر به مقاومت نیستتد، نکته قابل تاملی است که باید مورد بررسی قرار بگیرد و ریشه یابی شود.

برچسب ها: سادیسم ، مازوخیسم
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل