کد خبر: ۶۸۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

آرمان پرس l بحران در روابط ریاض و دوحه در حالی به یک سالگی خود وارد می شود که هیچ دورنمای روشنی برای این بحران وجود ندارد. این بحران تمام حوزه‌های مشترک دو طرف را تحت تاثیر قرارداده و حتی قطر را وادار کرده است تا شترهای خود در عربستان را خارج کند. روزنامه المناطق عربستان سعودی تصمیمی را که خانواده حاکم در قطر علیه عربستان سعودی در خصوص بحران خلیج فارس -که ماه آینده وارد اولین سال خود می‌شود- بررسی می‌کند، اعلام کرد. این روزنامه سعودی مدعی شد تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، قصد دارد ده‌ها هزار شتر خود را از عربستان سعودی خارج و به ایران منتقل کند.

روزنامه «المناطق» عربستان سعودی به نقل از فهد بن حثلین، رئیس باشگاه شتر در عربستان سعودی، اعلام کرد قطری‌ها از جمله شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر، و پدرش، حمد بن خلیفه آل ثانی، حدود 50 هزار نفر شتر در عربستان دارند. این روزنامه به نقل از برخی منابع -که نام آن‌ها را فاش نکرد- افزود، نظام حاکم بر دوحه برای انتقال شتر‌های امیر قطر و پدرش از عربستان به ایران آماده می‌شود و یک گروه برای نظارت بر این اقدام تشکیل شده است.

این منابع ادعا کردند: «این تیم قطری که زیر نظر حمد بن خلیفه العطیه مشاور شیخ تمیم کار می‌کند کار خود را آغاز کرده است و برای اختصاص زمین‌های مورد نیاز در داخل ایران هماهنگی با تهران را دنبال می‌کند.»

منبع: تسنیم
برچسب ها: شیخ تمیم
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل