کد خبر: ۶۸۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

آرمان پرس l بحران در روابط ریاض و دوحه در حالی به یک سالگی خود وارد می شود که هیچ دورنمای روشنی برای این بحران وجود ندارد. این بحران تمام حوزه‌های مشترک دو طرف را تحت تاثیر قرارداده و حتی قطر را وادار کرده است تا شترهای خود در عربستان را خارج کند. روزنامه المناطق عربستان سعودی تصمیمی را که خانواده حاکم در قطر علیه عربستان سعودی در خصوص بحران خلیج فارس -که ماه آینده وارد اولین سال خود می‌شود- بررسی می‌کند، اعلام کرد. این روزنامه سعودی مدعی شد تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، قصد دارد ده‌ها هزار شتر خود را از عربستان سعودی خارج و به ایران منتقل کند.

روزنامه «المناطق» عربستان سعودی به نقل از فهد بن حثلین، رئیس باشگاه شتر در عربستان سعودی، اعلام کرد قطری‌ها از جمله شیخ تمیم بن حمد، امیر قطر، و پدرش، حمد بن خلیفه آل ثانی، حدود 50 هزار نفر شتر در عربستان دارند. این روزنامه به نقل از برخی منابع -که نام آن‌ها را فاش نکرد- افزود، نظام حاکم بر دوحه برای انتقال شتر‌های امیر قطر و پدرش از عربستان به ایران آماده می‌شود و یک گروه برای نظارت بر این اقدام تشکیل شده است.

این منابع ادعا کردند: «این تیم قطری که زیر نظر حمد بن خلیفه العطیه مشاور شیخ تمیم کار می‌کند کار خود را آغاز کرده است و برای اختصاص زمین‌های مورد نیاز در داخل ایران هماهنگی با تهران را دنبال می‌کند.»

منبع: تسنیم
برچسب ها: شیخ تمیم
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل