کد خبر: ۶۸۳۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳

یکی از افراد عالی رتبه سابق کره شمالی که از این کشور گریخته، گفته است که کره شمالی هرگز به صورت کامل دست از ساخت تسلیحات اتمی خود برنمی‌دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "تائه یونگ هو"، معاون سابق سفیر کره شمالی در انگلیس که در اوت 2016 سمتش را ترک گفته و از بدنه حاک بر کره شمالی جدا شد، گفت: دیپلماسی و مذاکرات کنونی با مقام های کره شمالی به خلع سلاحی صادقانه و کامل ختم نمی‌شود بلکه تنها باعث می‌شود تا تهدید اتمی پیونگ یانگ کمتر شود.

وی به آژانس خبری نیوسیس کره جنوبی گفت: در پایان، کره شمالی همچنان به عنوان یک کشور غیر اتمی،‌ یک قدرت اتمی باقی می‌ماند.

این مقام سابق دولت کره شمالی همچنین در ادامه صحبت‌هایش گفت: کره شمالی این مساله را مطرح می‌کند که روند خلع سلاح اتمی به فروپاشی کره شمالی منجر می شود و مغایر یک خلع سلاح اتمی کامل، غیر قابل بازگشت و معتبر است. دیپلماسی کره شمالی همواره تکرار یک رویکرد سرسختانه بوده است. این تاکتیک دیپلماتیک کره شمالی است که اوضاع را به سمت تقابلی خشن سوق دهد و سپس به صورت ناگهانی موضعی صلح طلبانه به خود بگیرد.

اظهارات این مقام سابق ارشد کره شمالی در حالی مطرح شده که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا قرار است 12 ژوئن سال جاری میلادی به میزبانی سنگاپور دیدار کنند و انتظار می رود که برنامه‌های موشکی و اتمی کره شمالی در دستورکار مقام‌های دو طرف باشد.

کره شمالی و کره جنوبی در نشست ماه گذشته میلادی بر تعهداتشان با هدف خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره تاکید کردند و پیونگ یانگ نیز اعلام کرده که سایت آزمایش اتمی خود را منهدم می‌کند.

برچسب ها: بمب اتم
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل