کد خبر: ۶۸۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴

آرمان پرس l «غلامرضا حیدری»، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی در بخشی از مصاحبه خود با شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه آرمان امروز درباره «برجام روحانی» اظهار کرده است:

تمام مذاکرات برجام با نظر مستقیم رهبر انقلاب صورت گرفته و وزیر امور خارجه تنها مجری اوامر رهبری در برجام بوده و جایگاه تصمیم‌گیرنده و یا سیاستگذار نداشته است!

*پیش از او، «رسول منتجب‌نیا» دیگر فعال اصلاح‌طلب نیز در اظهاراتی تأکید کرده بود که تصمیم برجام، نه تصمیم روحانی که کار رهبری نظام بوده است.

«محمدرضا تابش»، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس هم به تازگی حتی ادعا کرده است که ادامه مذاکره با اروپا پس از خروج آمریکا از برجام نیز تصمیم رهبری نظام است!

نکته جالب صحبت‌های حیدری اینست که او پا را از انکار نقش و مسئولیت مستقیم روحانی در برجام فراتر گذاشته و سراغ «محمدجواد ظریف» رفته است.

قابل تأمل آنکه انکار نقش ظریف در برجام و ربط دادن پرونده اصرار دولت به مقام معظم رهبری در حالیست که ظریف به اذعان مقام معظم رهبری در مواقعی برای پیشبرد برجام روحانی حتی از خطوط قرمز نظام اسلامی نیز عبور کرد. و یقینا این رخداد نمی‌تواند مأموریتی از جانب رهبری نظام تلقی شود!

از طرفی این چه مأمور و معذوری بود که نامه 9 بندی مقام معظم رهبری درباره لوازم اجرای برجام را هم رعایت نکرد و آنها را زیر پا گذاشت؟

این مقصّرتراشی‌ها اما در حالیست که رهبر معظم انقلاب اسلامی هیچ تمنّا یا حتی خوشبینی‌ای نسبت به برجام نداشتند و از ابتدا نیز نه تنها اعلام کردند که طبق خواست و اصرار مقامات دولت به این کار تن می‌دهند بلکه در منظر مردم از این گفتند که بعید است برجام روحانی دستاوردی داشته باشد.

در عین حال، تحلیلگران از چند سال قبل پیش‌بینی کرده بودند که ستاد برجام به محض مشخص شدن شکست این پرونده، تلاش می‌کند تا همه‌چیز را به گردن رهبری نظام بیاندازد و پروژه از پیش آماده «مقصرتراشی» را کلید بزند.

گفتنیست، در جنگ صفین نیز پس از مشخص شدن اشتباه پذیرش حکمیت از سوی کسانی در سپاه امیرالمؤمنین(ع)؛ این عده بلافاصله انگشت اتهام را به سمت امیرالمؤمنین(ع) دراز کردند و از این گفتند که علی هم بایستی همراه با ما توبه کند...

برچسب ها: حیدری
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل