کد خبر: ۶۸۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
مقام سابق قطر:
همزمان با تشدید حوادث در فلسطین اشغالی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه سابق قطر تأکید کرد «معامله قرن» قدم به قدم با حمایت کشورهای بزرگ عربی در حال اجراست.

آرمان پرس l «حمد بن جاسم» نخست‌وزیر سابق قطر امروز سه‌شنبه در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی نوشت که «معامله قرن» قدم به قدم با حمایت کشورهای بزرگ عربی در حال اجراست.

«معامله قرن» یک طرح پیشنهادی دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای حل منازعه فلسطینی-اسرائیلی است که بر اجبار فلسطینیان برای امتیازدهی به خصوص درباره وضعیت بخش شرقی قدس و زمینه‌سازی برای ائتلاف منطقه‌ای با مشارکت کشورهای عربی برای مقابله با مخالفان سیاست‌های واشنگتن و تل‌آویو تأکید دارد.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بن جاسم در صفحه توییتر خود نوشت : «این همان معامله قرن است که قدم به قدم با حمایت و تأیید کشورهای بزرگ عربی اجرا می‌شود اما شما را به خدا بگویید بهای آن چیست؟»

بن جاسم با تأکید بر اینکه هیچ بهایی برابر با غفلت از مقدسات و حقوق ملی نیست، افزود که موضع من درباره راه‌حل مسالمت‌آمیز روشن است و آن حفظ حقوق فلسطینیان است.

نخست‌وزیر سابق قطر همچنین نوشت: «متأسفانه ما وارد تونل تاریکی در جهان عرب شده‌ایم نه تنها در این قضیه که البته از اهمیت زیادی نیز برخوردار است بلکه در تمامی قضایای عربی و بین‌المللی.»

بن جاسم در ادامه اشاره کرد که از ذکر اسامی کسانی که باعث به وجود آمدن چنین وضعیتی برای جهان عرب شده‌اند، خودداری می‌کند اما امیدوار است که این افراد هر چه زودتر سر عقل بیایند.

روز دوشنبه (دیروز) همزمان با برگزاری جشن صهیونیست‌ها برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی، هزاران فلسطینی در نقاط مختلف کرانه باختری و مرز نوار غزه تظاهرات اعتراض‌آمیز برگزار کردند که نظامیان صهیونیست نیز به سمت آنها تیراندازی کرده و دستکم ۵۹ نفر را شهید و بیش از ۲۷۰۰ نفر را زخمی کردند.

منبع: فارس
برچسب ها: معامله قرن
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل