کد خبر: ۶۸۴۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
مقام سابق قطر:
همزمان با تشدید حوادث در فلسطین اشغالی، نخست‌وزیر و وزیر خارجه سابق قطر تأکید کرد «معامله قرن» قدم به قدم با حمایت کشورهای بزرگ عربی در حال اجراست.

آرمان پرس l «حمد بن جاسم» نخست‌وزیر سابق قطر امروز سه‌شنبه در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی نوشت که «معامله قرن» قدم به قدم با حمایت کشورهای بزرگ عربی در حال اجراست.

«معامله قرن» یک طرح پیشنهادی دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای حل منازعه فلسطینی-اسرائیلی است که بر اجبار فلسطینیان برای امتیازدهی به خصوص درباره وضعیت بخش شرقی قدس و زمینه‌سازی برای ائتلاف منطقه‌ای با مشارکت کشورهای عربی برای مقابله با مخالفان سیاست‌های واشنگتن و تل‌آویو تأکید دارد.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بن جاسم در صفحه توییتر خود نوشت : «این همان معامله قرن است که قدم به قدم با حمایت و تأیید کشورهای بزرگ عربی اجرا می‌شود اما شما را به خدا بگویید بهای آن چیست؟»

بن جاسم با تأکید بر اینکه هیچ بهایی برابر با غفلت از مقدسات و حقوق ملی نیست، افزود که موضع من درباره راه‌حل مسالمت‌آمیز روشن است و آن حفظ حقوق فلسطینیان است.

نخست‌وزیر سابق قطر همچنین نوشت: «متأسفانه ما وارد تونل تاریکی در جهان عرب شده‌ایم نه تنها در این قضیه که البته از اهمیت زیادی نیز برخوردار است بلکه در تمامی قضایای عربی و بین‌المللی.»

بن جاسم در ادامه اشاره کرد که از ذکر اسامی کسانی که باعث به وجود آمدن چنین وضعیتی برای جهان عرب شده‌اند، خودداری می‌کند اما امیدوار است که این افراد هر چه زودتر سر عقل بیایند.

روز دوشنبه (دیروز) همزمان با برگزاری جشن صهیونیست‌ها برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی، هزاران فلسطینی در نقاط مختلف کرانه باختری و مرز نوار غزه تظاهرات اعتراض‌آمیز برگزار کردند که نظامیان صهیونیست نیز به سمت آنها تیراندازی کرده و دستکم ۵۹ نفر را شهید و بیش از ۲۷۰۰ نفر را زخمی کردند.

منبع: فارس
برچسب ها: معامله قرن
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل