کد خبر: ۶۸۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
آرمان پرس l  مدیرکل اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت‌ احوال گفت: میزان عمومی طلاق به ازای هر هزار نفر 2.2 است.

محمدباقر عباسی گفت: آمار دقیق میزان طلاق و ازدواج، تولد و مرگ ثبت شده طی یکسال گذشته، در نیمه اول خرداد ماه به همراه جزئیات آن اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: میزان عمومی طلاق به ازای هر هزار نفر 2.2 است بنابر این باید در زمینه اعلام آمار طلاق از بزرگ‌نمایی پرهیز کنیم و اجازه بدهیم آمار رسمی از طریق سازمان آمار و ثبت‌احوالکشور آماده و اعلام شود.

عباسی گفت:‌ با توجه به الکترونیکی شدن ثبت داده‌ها از سال گذشته، دوران گذر را طی می‌کنیم بنابر این به سرعت نمی‌توانیم در پایان هر فصل آمار به دست آمده از 4 واقعه حیاتی طلاق، ازدواج، تولد و مرگ را اعلام کنیم.مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت‌ احوال کشور گفت: از طرفی آمار فصلی و مقطعی بازتاب منطقی و اجتماعی ندارند و داده‌ها قیاس‌پذیری خود را از دست می‌دهند.

وی ادامه داد: در مورد طلاق هم مانند ازدواج اگر صرفاً بخواهیم تعداد رویداد ثبت شده را محاسبه و روند سال های اخیر مقایسه کنیم، شاهد روند افزایشی خواهیم بود. اما نباید از این موضوع غافل شد که فراوانی طلاق به تبع افزایش سالانه خانواده ها در کشور، خود به خود روندی افزایشی خواهد داشت. به عنوان مثال، از ابتدای دهه 90، میزان عمومی طلاق در کشور، روندی صعودی، البته با شیبی به نسبت ملایم داشته است.

عباسی گفت: حال این که این روند، شتاب درستی دارد یا نه نیازمند تحلیل های اجتماعی است. درخصوص طلاق می توان به برخی مولفه های دیگر نیز  مانند میانگین عمر ازدواج در زمان طلاق یا میانه سنی زوجین طلاق توجه کرد چراکه طبیعی است سال های باقی مانده از عمر آنان اهمیت  دارد.

وی افزود: میانگین سن مردان در آخرین یافته های موجود در طلاق های ثبت شده 36.5 سال است و در زنان 31.6 است و به طور کلی 176 هزار و 924 نفر در یکشال گذشته طلاق گرفته اند.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت‌ احوال کشور گفت: استانهای تهران، کرمانشاه، کردستان، قم و گیلان بیشترین آمار طلاق و استانهای سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان جنوبی و هرمزگان کمترین میزان طلاق ثبت شده را در یکسال گذشته داشته‌اند.
منبع: فارس
برچسب ها: طلاق
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل