کد خبر: ۶۸۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
ایران در رسانه‌های جهان عرب|

آرمان پرس l  روزنامه عکاظ از دیگر روزنامه‌های سعودی با اشاره به اینکه منکر خوشحالی خود از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران نمی‌شود، تعجب خود را از شروط 12 گانه آمریکا برای از سرگیری روابط با ایران ابراز داشت و نوشت: این کمترین چیزی است که انجام می‌شود.

"آمریکا و اسرائیل و ایران.. احتمالات هفت گانه" عنوان دیگری است که روزنامه عکاظ منتشر کرده و در آن به هفت سناریوی احتمالی در ارتباط با موضوع هسته‌ای پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران اشاره کرده است.

از نظر این روزنامه بهترین سناریو این است که ایران با گفت وگو فقط در مورد برنامه اتمی و موشکی خود موافقت کند و آمریکا نیز بپذیرد و به آن اکتفا کند و تحریم‌های آمریکایی و بین المللی به تدریج برطرف شده و توافق جدیدی شکل بگیرد که سختگیرانه‌تر و امن تر از قبل باشد.

روزنامه البیان امارات متحده عربی در مطلبی با عنوان " پامپئو: عزم خود را برای مقابله با ایران در منطقه خاورمیانه جزم کرده‌ایم" نوشت: مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که ایران تهدید خطرناکی برای ثبات منطقه خاورمیانه و نیز امنیت ملی آمریکا به شمار می‌رود و واشنگتن عزم خود را برای مقابله با ایجاد ناآرامی در منطقه از سوی ایران با مشارکت متحدانش جزم کرده است.

برچسب ها: سعودی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل