کد خبر: ۶۸۸۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
ادعای نماینده اصلاح طلب:
در دنیا تنها چند دولتی که برای آنها چندان هویتی نمی توان در نظر گرفت، زیر بار این کنوانسیون‎های بین المللی نرفته اند!
آرمان پرس l  عبدالرضا هاشم زایی نماینده اصلاح طلب تهران درباره لوایح چهار گانه دولت در مجلس لوایح چهارگانه دولت (الحاق به کنوانسیون پالرمو، الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، اصلاح قانون پولشویی و اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم) که حواشی‎ای در جلسات علنی اخیر داشته و حتی آبستراکسیون مخالفان را در جلسه کمیسیون امنیت ملی، در پی داشته است، گفت: این لوایحی طبق اطلاعات ما، تصمیم نظام هستند که با توسل به آن می توانیم بهانه را از مخالفین خارجی بگیریم.

در دنیا تنها چند دولتی که برای آنها چندان هویتی نمی توان در نظر گرفت، زیر بار این کنوانسیون‎های بین المللی نرفته اند. من دلیل مخالفت برخی آقایان در ایران را نمی دانم و به نظرم توضیحات آنها قانع کننده نیست.

وی ادامه داد: به نظرم وقتی تصمیم نظام بر تصویب این لوایح است، دلیلی برای به تعویق انداختن آنها وجود ندارد. این دو هفته ای را هم که برای بررسی CFT در کمیسیون امنیت قائل شدند، نیاز نبود. بهتر بود کمیسیون امنیت آن را در این هفته بررسی کرده و به صحن بیاورد؛ در این صورت قطعا با رای قاطع تصویب خواهد شد.

گفتنی است ادعای این نماینده اصلاح طلب در حالی مطرح می شود که شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در جلسه اخیر کمیسیون امنیت ملی از عدم تمایل ایران برای اجرای FATF خبر داده بود. 

کارشناسان معتقد هستند پیوستن به کارگروه خطرناک FATF به معنای پذیرش یک نوع خودتحریمی است.
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل