کد خبر: ۶۸۸۵۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰

آرمان پرس l  مقامات رژیم صهیونیستی با ابراز نگرانی شدید از قرارداد آمریکا با ترکیه برای فروش جنگنده‌های F-35‌ به این کشور، تلاش می‌کنند برای حفظ برتری نظامی خود، در این قرارداد خلل ایجاد کنند.

به نقل از تابناک؛ به نوشته روزنامه «هاآرتص» تل‌آویو که هم‌اکنون در حال انجام مذاکرات فشرده با واشنگتن در این مورد است، تأکید می‌کند که باید تنها دارنده این جنگنده‌های پیشرفته در منطقه باشد تا برتری نظامی هوایی آن حفظ شود.

مقامات امنیتی ـ نظامی رژیم صهیونیستی با اعتراض به آمریکا به سبب قرارداد فروش جنگنده‌های رادارگریز F-35 به ترکیه، ابتدا تلاش کردند باعث لغو آن شوند اما پس از مخالفت واشنگتن، اکنون گزینه دیگری را در دستور کار قرار داده‌اند.

تل‌آویو اکنون از آمریکا خواسته، در صورت پایبند ماندن به این قرارداد، جنگنده‌هایی که به ترکیه فروخته می‌شود، باید از نظر نرم‌افزاری و سامانه‌های الکترونیکی، از هواپیماهایی که به رژیم صهیونیستی تحویل داده شده، پایین‌تر و ضعیف‌تر باشد.

البته این رژیم با صدور بیانیه‌هایی، دخالت در موضوع قرارداد فروش جنگنده‌های F-35 به ترکیه را تکذیب کرده و گفته، فقط موضوع را به دقت رصد می‌کند. منابعی در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی پیش‌بینی می‌کنند، لغو این قرارداد بسیار دشوار باشد زیرا برخلاف تل‌آویو، آنکارا برای این جنگنده‌ها هزینه پرداخته است.

چندی پیش، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، اولین دولتی است که جنگنده‌های F-35‌ را عملیاتی و از آن دو بار برای حمله به اهدافی در سوریه استفاده کرده است.

برچسب ها: اسرائیل
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل