کد خبر: ۶۹۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
اشپیگل: داعشی‌ها
یک هفته نامه آلمانی با استناد به اسناد محرمانه سازمان‌های امنیتی در آلمان در مطلبی نوشت که داعش با توجه به شکست‌هایش در مناطق بحرانی به طرفداران خود در این باره که چگونه بدون جلب توجه به وطن خود از جمله اروپا بازگردند مشاوره می‌دهد.
آرمان پرس l  به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، همواره تعداد بیشتری از طرفداران داعش عراق و سوریه را ترک می کنند.

بر اساس اطلاعات این هفته نامه آلمانی، داعش به این تروریست‌ها و طرفداران خود مشاوره می دهد که بدون جلب توجه و بی سر و صدا از عراق و سوریه خارج شده و به وطن خود بازگردند.

به نوشته هفته نامه "اشپیگل"، گروه تروریستی داعش که در مناطق بحرانی در عراق و سوریه تحت فشار شدیدی قرار دارد طرفداران خود را برای فرار از این مناطق آماده می کند.

این هفته نامه آلمانی با استناد به یک سند محرمانه سازمان‌های امنیتی در آلمان نوشت که گروه تروریستی داعش یک وب سایت ویژه طراحی کرده که به طور هدفمند به داوطلبان بازگشت به وطنشان مشاوره می دهد و آن ها را خطاب قرار می دهد.  بر اساس اطلاعات این سازمان تروریستی پیشنهادات در این شبکه، سیستمی برای مهاجران است و به عنوان سپر حمایتی علیه شایعات دشمنان عمل می کند.

به نوشته هفته نامه "اشپیگل"، سازمان تروریستی داعش به مبارزان خود که در بین آن ها صدها آلمانی هم وجود دارند با زبان های مختلف هشدار می دهد که در سفر بازگشت به وطن از جمله به اروپا از گذرنامه های دروغین استفاده نکنند. در عوض آن ها باید از مدارک واقعی دیگران استفاده کرده و یا کاملا از همراه داشتن اسناد انصراف دهند. همچنین داعش به طرفداران خود هشدار می دهد که همه چیزهایی که می تواند هویت آن ها را آشکار کند در سوریه جا بگذارند. همچنین از گفتگو با بیگانگان درباره داعش خودداری کنند.

 بر اساس اسناد محرمانه سازمان‌های امنیتی آلمانی، این صفحه اینترنتی تاسیس شده توسط داعش همچنین نشان می دهد که شرایط نظامی واقعی داعش در سوریه توسط طرفداران این سازمان مشکل و ناجور ارزیابی می شود. بر این اساس همواره مبارزان داعشی بیشتری از این منطقه فرار می کنند.

سازمان های امنیتی در آلمان چندین ماه است که خود را برای هجوم بازگشت کنندگان از مناطق بحرانی در عراق و سوریه آماده می کنند. تا به حال از حدود هزار تروریست آلمانی که به سوریه و عراق سفر کرده اند حدود بیش از یک سوم آن ها به وطن بازگشته اند. بیش از صد نفر از این اتباع آلمانی عضو داعش هم بر اساس اطلاعات سازمان های امنیتی در این کشور در اسارت کردها هستند.

سازمان های آلمانی همچنین به مسئله بازگشت صدها کودک داعشی از مناطق بحرانی می پردازند که با والدین خود به این مناطق سفر کرده و یا در آنجا متولد شده اند. هانس گئورگ ماسن، رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان در پاییز سال 2017 در این باره هشدار داد که به این ترتیب نسل جدیدی از تروریست‌ها در کشور ما می تواند رشد کند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: داعش
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل