کد خبر: ۶۹۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد که اسرای یمنی توسط نظامیان اماراتی آزار و اذیت جنسی شده‌اند.
آرمان پرس l به نقل از  پایگاه خبری "الخلیج آنلاین"، "لیز ثروسیل" سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد که امارات زندان‌هایی سری در یمن اداره می‌کند.

وی افزود: ما با دولت امارات در این زمینه بحث و تبادل نظر کردیم و خواستار ورود به زندان‌هایی شدیم که این کشور در یمن اداره می‌کند، اما تا امروز اجازه ورود به ما داده نشده است.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اظهار داشت: بر اساس اطلاعات اولیه که دفتر ما در یمن موفق به جمع آوری آن شده است، این باور برای ما بوجود آمده است که زندانیان یمنی  مورد سوء رفتار، شکنجه و سوء استفاده جنسی توسط عناصر ارتش امارات قرار گرفته‌اند.

این مقام سازمان ملل گفت: کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل اوضاع در زندان‌هایی را که توسط امارات در یمن اداره می‌شود، پیگیری می‌کند تا تصمیم بگیرد که چه اقدامی باید در این زمینه انجام دهد.

گزارش‌های غربی وجود دستکم 18 زندان سری در جنوب یمن را مستندسازی کرده اند که این زندان ها تحت نظر مستقیم نیروهای اماراتی یا تحت نظر نیروهای یمنیِ تحت آموزشِ نیروهای اماراتی اداره می شوند. این زندان ها در پایگاه های نظامی، بنادر، برخی فرودگاه ها و خانه های ویلایی و حتی باشگاه های شبانه قرار دارند.

برچسب ها: سازمان ملل ، امارات
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل