کد خبر: ۶۹۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
رئیس گروه کشتیرانی سی ام ای سی جی ام فرانسه اعلام کرد، این شرکت تصمیم گرفته بعد از اقدام ترامپ مبنی بر وضع تحریم علیه شرکت های فعال در ایران، از بازار ایران خارج شود.
آرمان پرس l به نقل از رویترز، رئیس گروه کشتیرانی سی ام ای سی جی ام فرانسه اعلام کرد، این شرکت تصمیم گرفته بعد از اقدام ترامپ مبنی بر وضع تحریم علیه شرکت های فعال در ایران، از بازار ایران خارج شود.

پیش از این برخی از شرکت های بزرگ کشتیرانی جهان نظیر ای پی مولر مرسک اعلام کرده بودند که در آستانه اجرای تحریم های آمریکا علیه ایران همکاری تجاری با ایران را متوقف می کنند.

رودولف ساده، مدیر شرکت سی ام ای سی جی ام گفت: «به دلیل اقدام ترامپ، ما تصمیم گرفته ایم ارائه خدمات به ایران را متوقف کنیم... رقبای چینی ما اندکی (برای خروج از ایران) مردد هستند، بنابراین ممکن است آنها ممکن است رابطه متفاوتی با ترامپ داشته باشند، اما ما مقررات (ترامپ) را اجرا می کنیم.»

وی افزود، موافقتنامه همکاری شرکت سی ام ای سی جی ام با خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به حالت تعلیق در آمده و این شرکت فرانسوی با توجه به حضور گسترده خود در آمریکا نمی خواهد به نقض مقررات دولت آمریکا متهم شد.

ساده همچنین گفت، شرکت سی ام ای سی جی ام تاکنون تاثیری از تنش های تجاری بین آمریکا و چین بر حجم کالاهای ترانزیتی ندیده است، اما به دقت تحولات در چین و جنوب شرق آسیا را رصد می کند تا در صورت وخیم شدن شرایط آمادگی لازم را داشته باشد.

منبع: تسنیم
برچسب ها: فرانسه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل