کد خبر: ۶۹۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
جوابیه علیرضا فرقاني به روزنامه اعتماددرباره استادعباسی
*روزنامه اعتماد نوشت: بعد از انتشار مطلبي در «اعتماد» با عنوان حسن عباسي شومن يا كسينجر يكي از مخاطبين (علیرضا فرقاني) كه خود را دانش‌آموز مكتب سياسي استاد حسن عباسي دانسته جوابيه‌اي به روزنامه ارسال كرده است كه از نظر مي‌گذرانيد.

آرمان پرس l جوابیه علیرضا فرقانی - روزنامه اعتماد:

در ابتداي امر پاسخ به شبهه حضور آقاي حسن عباسي در جبهه كه به نقل از آقاي شمخاني بيان شد؛ فرداي برنامه ديروز امروز فردا كه آقاي شمخاني ابهام حضور ايشان را در جبهه مطرح كردند آقاي عباسي پاسخي مستند و بسيار محترمانه دادند. (aparat. com/v/bVujQ)

از فرداي آن روز نيز برخي طرفداران آقاي عباسي مبادرت به انتشار عكس‌هاي حضور ايشان در جبهه را كردند. (جست‌وجو در گوگل: عباسي+ جبهه)

دومين اتهام وارده به استاد حسن عباسي خبرسازي و انتشار اخبار بدون سند زنازادگان جهان است كه اساسا باور اين قضيه كه فردي مسلمان به راحتي و غيرمستند خيل عظيم نوزادان جهان را زنازاده بخواند قابل قبول نيست. آمار مورد اتكاي ايشان برگرفته از سايت نقشه خانواده جهاني استI(cdn.mashreghnews.ir/old/files/fa/news/١٣٩٣/٣/٧/٥٩٢٦٣٩_٣١١.pdf)I كه به گفته خود سايت، تحت حمايت‌هاي مالي و زيرنظر اساتيد مطرح دانشگاه‌هاي معتبر جهاني فعاليت مي‌كند. I(worldfamilymap. ifstudies. org/٢٠١٥)I

در مورد نظريه ايشان در مورد صحراي طبس بايد عرض كنم كه استاد حسن عباسي هرگز منكر نقش شن‌ها در شكست تيم كماندويي امريكا در طبس نشدند بلكه فقط زاويه ديگر از اين معجزه را باز كردند كه وقتي فرمانده پشتيباني تجهيزات متوجه شد كه طبق نقشه قرار است هلي‌كوپترها در همان صحراي طبس بمانند به صرافت افتاد تا دستگاه‌هاي كاركرده قديمي را به اين عمليات اعزام كند كه خود سبب آسيب‌پذيرتر شدن هلي‌كوپترها در برابر توفان شني شد كه به اراده خداوند به حركت درآمده بودند.

اينكه بايستي از بروكراسي به سمت اتهوكراسي و شايسته‌سالاري در حوزه اجتماعي حركت كنيم تبديل به امري بديهي شده كه امروزه هر نوجواني داد كاغذ بازي دارد و مدرك‌گرايي. شما مي‌توانيد به طرق مختلفي به غير از تعليم رانندگي، گواهينامه رانندگي را تهيه كنيد! حال اين مساله مطرح مي‌شود كه مي‌توان صرف مدرك گواهينامه يك نفر را راننده دانست يا بايستي راننده را با رانندگي آزمود چه گواهينامه داشته باشد و چه نداشته باشد؟ در مورد مدرك دكترا هم چنين قاعده‌اي وجود دارد كه امروزه دانشگاه‌ها تقريبا براي جذب دانشجويان حتي در مقطع دكترا التماس مي‌كنند اما دريغ از... .

 

كاركرد استاد حسن عباسي در چند خط:

براي اداره يك حكومت و رساندن جامعه به سر منزل مقصود بايستي سه گروه به طور تخصصي درگير شوند. گروه اول كساني هستند كه به اتخاذ قواعد و قوانين از منابع مي‌پردازند و در حكومت ديني مراجع و علمايي هستند كه با تفقه در دين به اصول و قواعد فقهي مشغولند. گروه دوم سيستم من‌ها هستند؛ كساني كه با استفاده از آن قوانين و قواعد به طرح‌ريزي استراتژيك پرداخته و سيستم‌هاي مختلف براي نظام‌سازي را طراحي و مدلسازي مي‌كنند و بالاخره گروه سوم مديراني هستند كه سوار بر سيستم‌هاي طرح‌ريزي شده به اداره امور مي‌پردازند.

در اين بين علمايي مانند آيت‌الله جوادي آملي، آيت‌الله مصباح‌يزدي و... از سردمداران گروه اول تلقي مي‌شوند كه با استخراج و تبيين قواعد فقهي از قرآن و احاديث چارچوب‌هاي يك نظام الهي را مشخص مي‌كنند. در گام بعد يعني در مرحله سيستم‌سازي اساتيدي چون حسن عباسي با تكيه بر آن قواعد فقهي به طرح‌ريزي سيستم‌ها پرداخته و ديگر درگير علم اصول و علم حديث و... نمي‌شوند و تنها از منابع معتبري كه خروجي گروه اول است، بهره مي‌گيرند و در نهايت هم گروه مديران كه نه كاري به قواعد فقهي دارند و نه به نحوه سيستم‌سازي و با علم مديريت خود سوار بر سيستم جامعه را مديريت مي‌كنند.

اميد است رسانه‌هاي تحت مديريت افراد مومن بر اساس اسلوب‌هاي ايمان حركت كنند و هرگز پاي در خارج از مسير صداقت و امانت نگذارند.


*علی رضا فرقانی؛ دانشجوي دكتراي سياستگذاري عمومي و دانش‌آموز مكتب سياسي استاد حسن عباسي

*نسخه PDF را از اینجا دریافت کنید.

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل