کد خبر: ۶۹۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
یکی از فرماندهان میدانی گروه‌های مسلح در جنوب سوریه که گفته بوده اگر روسیه هم سقوط کند، درعا تحت کنترل ارتش سوریه در نخواهد آمد، سلاح خود را تسلیم کرد.

آرمان پرس l وبگاه خبری «شام تایمز» سوریه نوشت، کسی که صاحب جمله مشهور «روسیه سقوط کند، درعا سقوط نمی‌کند» سلاح خود را تسلیم ارتش سوریه کرد. 

«ادهم الاکراد» یکی از فرماندهان میدانی گروهک «ارتش آزاد سوریه» (الجیش السوری الحُر) است که در ادامه پیشروی ارتش سوریه در استان درعا، سلاح خود را تحویل داد.

«شام تایمز» نوشت: ادهم فرمانده میدانی ارتش آزاد که اخیرا با جمله «مسکو [هم] سقوط کند، درعا سقوط نمی‌کند» مشهور شد، سلاحش را تحویل داده و  گفته اتفاقات سریع در جنوب سوریه بخصوص در بخش شرقی [منطقه] حوران که ارتش سوریه بر آن مسلط شد، بعد از مذاکره معارضان با طرف روسی رخ داده و خیلی‌ها [از معارضان] این اتفاق را خوارکننده برای مهد انقلاب سوریه می‌دانند. 

به نوشته شام تایمز، «ادهم الاکراد» فرمانده دسته توپخانه وابسته به [گروهک] جبهه جنوبی است که در فایلی صوتی که از او به دست آمده تأکید کرده بود که جبهه‌های جنوب، بسرعت در حال سقوط [یعنی آزادی به دست ارتش سوریه] است. 

طبق این گزارش، او اتفاقات اخیر در جنوب سوریه را که به سود ارتش سوریه در جریان است، نتیجه حمایت کشورهای بزرگ از جمله آمریکا از روسیه دانسته که خواستار تمام شدن پرونده جنوب سوریه هستند.

او در فایلی صوتی که از او به دست آمده، درگیری‌ها در جنوب و منطقه حوران را شدید گزارش کرده و گفته بوده که چاره‌ای جز نشستن بر سر میز مذاکره نیست. 

عملیات ارتش سوریه علیه گروه‌های مسلح در جنوب سوریه در استان درعا، از اول تیر ماه آغاز شده و طی این مدت، چندین شهرک و روستا آزاد و پاکسازی و حدود 90 درصد استان درعا آزاد شده است.

منبع: فارس
برچسب ها: روسیه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل