کد خبر: ۶۹۳۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
آرمان پرس l    سخنگوي وزارت خارجه، سفر علي‌اكبر ولايتي، مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامي در امور بين‌الملل به مسكو را سفري بسيار مهم خواند و گفت: «ولايتي حامل پيام رهبر معظم انقلاب و رئيس‌جمهور براي رئيس‌جمهوري روسيه است.»

بهرام قاسمی، ديروز در گفت وگو با خبرگزاري صدا و سيما، در تشريح ديدگاه‌ها و مواضع جمهوري اسلامي ايران براي ساير كشورها پس از خروج امريكا از برجام تصريح كرد: «پس از خطاي راهبردي ترامپ در خروج از برجام، ايران تصميم گرفت با اعزام تعدادي از فرستادگان ويژه كه حامل پيام مقامات عاليرتبه جمهوري اسلامي ايران هستند، ديدگاه‌ها و مواضع كشورمان را درقبال اين رفتار خودخواهانه و خلاف موازين بين‌المللي امريكا براي ساير كشورها تشريح كند».

سخنگوي وزارت خارجه با اشاره به سفر امروز (چهارشنبه) علي اكبر ولايتي به مسكو، گفت: «سفر آقاي ولايتي نيز در همين راستا و با توجه به ويژگي‌هاي خاص خود مطرح است».

قاسمي افزود: «قرار است آقاي ولايتي سفرهايي به مسكو و پكن داشته باشند كه سفر وي به مسكو در صدر هيئتي متشكل از مقامات وزارت خارجه انجام مي‌گيرد».

سخنگوي وزارت خارجه اظهار كرد: «آقاي ولايتي حامل پيام مقام معظم رهبري و رئيس‌جمهور براي رئيس‌جمهوري روسيه هستند كه اين پيام‌ها در ديدار ايشان با ولاديمير پوتين در كرملين تسليم رئيس‌جمهور روسيه خواهد شد». قاسمي با اشاره به نوع روابط ايران و روسيه گفت: «سفر ولايتي به مسكو بسيار مهم است، چراكه روسيه به عنوان يكي از اعضاي شوراي امنيت سازمان ملل در دوران مذاكرات برجام در كنار ديگر كشورها تلاش زيادي را در اين گفت وگوها انجام داد».
سخنگوي وزارت خارجه ادامه داد: «مسكو و تهران به عنوان دو همسايه با يكديگر اشتراك‌ها و منافع مشتركي در عرصه‌هاي منطقه‌اي و جهاني دارند لذا ديدار آقاي ولايتي در كاخ كرملين با پوتين و انتقال پيام‌هاي مقامات عاليرتبه ايراني مي‌تواند بسيار حايز اهميت باشد».

سخنگوي وزارت خارجه تصريح كرد: «البته در كنار اين ديدارها آقاي ولايتي ديدارهاي ديگري نيز در حوزه مسائل دوجانبه سياسي و اقتصادي و ساير زمينه‌ها با مقامات روسي خواهد داشت و همچنين آخرين تحولات و مسائل منطقه‌اي و جهاني نيز در اين مذاكرات مورد بحث و رايزني قرار خواهد گرفت» قاسمي اظهار كرد: «موضوع برجام و خروج امريكا از اين معاهده بين‌المللي عمده‌ترين محور گفت وگوهاي آقاي ولايتي و هيئت همراه در مسكو خواهد بود.»
برچسب ها: جوان
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
حمله تروریستی اهواز
حمله تروریستی اهواز همزمان با برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ یک تیم تروریستی به مردم و حاضران در مراسم رژه حمله مسلحانه کرد. پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت مردم به پناه گرفتن با افراد مسلح درگیر شدند.
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس
عکس/ رژه بزرگ دریایی ارتش و سپاه در خلیج فارس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، یگان‌های شناوری سطحی، زیر سطحی، یگان‌های هوایی و دریایی نیروهای دریایی ارتش و سپاه به سرفرماندهی شناور شهید محمد ناظری نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، صبح امروز شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در آب‎های نیلگون خلیج فارس از مقابل جایگاه رژه رفتند.
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح
رژه ۳۱ شهریور نیروهای مسلح مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در جوار حرم امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی برگزار شد.
اخبار بین الملل