کد خبر: ۶۹۳۱۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
روزنامه جوان 1397/04/20
بسيجي‌ها عاشق شهادتند چون هر بار مرا دستگير كردند رشوه قبول نكردند به همين خاطر از آنها خوشم نمي‌آيد، اما بارها مأموران پليس را با دادن رشوه 4 يا 5 ميليون توماني خريدم و توانستم نجات پيدا كنم!
آرمان پرس l    رئيس پليس مواد‌مخدر تهران بزرگ با اشاره به جمع‌آوري 6‌هزار و 464 نفر معتاد متجاهر از ابتداي سال گفت: «با توجه به ظرفيت مراكز نگهداري معتادان متجاهر و تخليه معتاداني كه در آنجا نگهداري مي‌شدند پليس افراد تخليه شده را دوباره بازداشت و راهي اين مراكز كرد.»

به گزارش خبرنگار ما، روز گذشته سرهنگ محمد بخشنده در حاشيه طرح دستگيري قاچاقچيان و فروشندگان مواد مخدر در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: «از 15‌فروردين‌سال جاري تاكنون هشت باند فروش مواد مخدر در سطح شهر تهران شناسايي و منهدم شده است. همچنين از ابتداي سال جاري تاكنون دو تن و 192‌كيلو انواع مواد‌مخدر از جمله مرفين، ترياك، حشيش، هروئين، گل و گراس كشف و ضبط شده است.»

افزايش 85 درصدي بازداشت شدگان
وي در ادامه گفت: «تاكنون 43 قاچاقچي مواد مخدر نيز دستگير شده‌اند، همچنين از ابتداي سال جاري 9هزارو269 نفر مرتبط با جرائم مواد مخدر بازداشت شدند كه نسبت به بازه زماني سال گذشته 85‌درصد دستگيري‌ها افزايش داشته است.‌» وي به جمع‌آوري 6‌هزار و 464‌نفر معتاد متجاهر اشاره كرد و گفت: «با توجه به ظرفيت مراكز نگهداري معتادان متجاهر و تخليه معتاداني كه در آنجا نگهداري مي‌شدند، بعد از شش‌ماه اين افراد جمع‌آوري و به اين مراكز تحويل داده شدند؛ البته بايد بگوييم كه اين افراد همان دستگير شدگان قبلي بودند كه دوباره تحويل اين مراكز شدند.»

سرهنگ بخشنده با بيان اينكه در تهران بزرگ حداقل 15‌هزار معتاد متجاهر وجود دارد، خاطرنشان كرد: «تاكنون 7هزار معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع‌آوري شده و در حال بازپروري هستند.» پلمب خانه‌هاي قمري

وي در ادامه گفت: «بيش از 100باب منزل در شوش، مولوي و هرندي كه پلاك قرمز معرفي شده بودند و به منازل خانه قمري معروف و مشهور بودند پلمب شدند. اين منازل 70 تا 80 سال قدمت داشتند و داراي 40- 30 اتاق بودند كه روزانه 10‌هزار تومان به افراد معتاد اجاره مي‌دادند. تعدادي منزل نيز شناسايي شده است كه در آنها زن و بچه ساكن هستند و ما نمي‌توانيم تا زماني كه خانواده در اين منازل زندگي مي‌كنند نسبت به پلمب آن خانه‌ها اقدام كنيم و بايد سازمان بهزيستي براي ساماندهي اين خانواده‌ها همكاري لازم را داشته باشند.»

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر تهرن بزرگ همچنين به دستگيري 57‌خرده فروش مواد مخدر در شامگاه دوشنبه خبر داد و گفت: «از بعضي از اين افراد بيش از 50‌گرم شيشه كشف و ضبط شده است كه قطعاً با دستور مقام قضايي براي گذراندن دوران محكوميت خود به زندان خواهند رفت.»

وي با اشاره به باندهاي منهدم شده طي ماه‌هاي اخير گفت: «يك باند حمل مرفين كه از طبس و كرمان حدود 602‌كيلوگرم مواد‌مخدر بارگيري كرده و به سمت تهران مي‌آمد در مبادي ورودي شهر تهران شناسايي و منهدم شد. از اين گروه يك نفر دستگير و ديگر عوامل مرتبط با آن شناسايي شده‌اند. قرار بود اين مقدار مواد مخدر در تهران و اطراف تهران توزيع شود.» كشف 11‌كيلو شيشه از يك توزيع كننده

وي با اشاره به طرح‌هاي مختلف پليس مبارزه با مواد مخدر در خصوص انهدام مواد مخدر خاطرنشان كرد: «11‌كيلو شيشه از فروشندگان اصلي توزيع شيشه كشف و ضبط شده است و با توجه به كار اطلاعاتي كه انجام شده 20‌نفر در اين زمينه شناسايي و دستگير شده‌اند. همچنين 10‌كيلوگرم گل و گراس خشك نشده كه آنها قصد توزيع در مناطق شمالي شهر تهران را داشتند از اين باندها كشف و ضبط شده است و در اين خصوص پنج‌نفر نيز دستگير شده‌‌اند.»

وي با اشاره به افزايش كشفيات نسبت به سنوات گذشته گفت: «در سال جاري نسبت به سنوات سال گذشته در زمينه كشفيات مواد مخدر 69‌درصد افزايش و در زمينه دستگيري خرده‌فروشان و قاچاقچيان مواد مخدر 86‌درصد افزايش داشته‌ايم. همچنين بيش از 30‌دستگاه خودرو از قاچاقچيان مواد مخدر توقيف شده و توانسته‌ايم با توقيف بيش از 20‌باب منزل و املاك و مستغلات از قاچاقچيان مواد مخدر به بنيان‌هاي اقتصادي آنها نيز ضربه وارد كنيم كه اين مورد نسبت به سال گذشته 2‌درصد افزايش داشته‌است.»

سرهنگ بخشنده در خصوص فعاليت‌هاي قاچاقچيان مواد مخدر در فضاي مجازي گفت: «در سال گذشته پنج‌باند در فضاي مجازي متلاشي شد و در حال حاضر نيز ما به بررسي و مقابله با افرادي كه در فضاي مجازي اقدام به خريد و فروش موادمخدر مي‌كنند نيز مي‌پردازيم. همچنين 132‌نفر معتاد و خرده‌فروش هم دستگير شده‌اند.»

وي در پايان گفت: «طرح پاكسازي اطراف مدارس و دانشگاه‌ها نيز به صورت جدي دنبال مي‌شود و تاكنون 30‌الي 40‌نفر از افراد مرتبط با فروش مواد‌مخدر در اطراف دانشگاه‌ها شناسايي و دستگير شده‌اند.» در طرح دستگيري قاچاقچيان و خرده‌فروشان مواد مخدر، تعدادي زيادي متهم در حياط ستاد دستبند به دست زير حرارت شديد آفتاب روي زمين نشسته بودند كه ناگهان يكي از آنها به خاطر گرماي شديد هوا و تشنگي بلند شد و اعتراض كرد. مأموران او را به طرف سايه درختي بردند و متهم همانجا نشست.

مهرداد 30‌ساله و مجرد است. او كه چندين بار به خاطر فروش مواد دستگير شده بود و چهار‌سال حبس كشيده بود در جمع مأموران جمله‌اي گفت كه برايم خيلي تعجب داشت و آن اين بود: «بسيجي‌ها عاشق شهادتند چون هر بار مرا دستگير كردند رشوه قبول نكردند به همين خاطر از آنها خوشم نمي‌آيد، اما بارها مأموران پليس را با دادن رشوه 4 يا 5 ميليون توماني خريدم و توانستم نجات پيدا كنم!»

اتهامت چيست؟

فروش شيشه.
چند مي‌فروختي؟
گرمي 80‌هزار تومان مي‌خريدم و 90‌هزار تومان مي‌فروختم، اما هر بار از روي استرس پولي را كه مي‌گرفتم نمي‌شمردم. بعد متوجه مي‌شدم 5 هزار يا 10 هزار تومان كم است.
گراني دلار روي قيمت مواد تأثيري داشت؟
بله. شيشه گرمي 60‌هزار تومان بود كه شد 120‌هزار تومان دقيقاً دو برابر.
پس درآمد خوبي داشتي؟
متهم درجواب اين سؤال خنديد و گفت: «براي ما نه. چون پنج‌دست مي‌گشت تا به دست ما برسد. براي آنهايي خوب است كه شاخ‌هاي مافيا هستند و درآمدشان كلان است. كساني هستند كه با يك تلفن كلي كاسب مي‌شوند.
حرف از تلفن زدي، شنيده شده سيم كارت فروشندگان مواد با قيمت بالايي فروخته مي‌شود و آنها در فضاي مجازي به خريد و فروش مواد مشغولند؟
نه. اين كار در ايران انجام نمي‌شود، در ژاپن است كه سيم‌كارت قيمت خوبي دارد و خريد و فروش در فضاي مجازي انجام مي‌شود.
پس چطور فروشندگان با تلفن خريد و فروش مي‌كنند؟
مشتري وقتي به فروشنده زنگ مي‌زند اگر صداي خود فروشنده باشد حرف مي‌زند ولي اگر صدا برايش آشنا نباشد فوراً تماسش را قطع مي‌كند.
پس گراني سيم‌كارت بعضي فروشنده‌هاي مواد براي چيست؟
قيمت سيم‌ كارت آنها 200 تا 300ميليون است آن هم به خاطر اين است كه مشتري‌‌ها آنها را از روي صدا نمي‌شناسند و با واسطه هستند.
اين همه رد چاقو و خالكوبي روي صورت و گردنت براي چيست؟
براي قدرت‌نمايي. جاي چاقو ترسناك است پس بايد اراذل و اوباش اين شكلي باشند تا خوفناك به نظر برسند. همچنين جواب نامردي‌هايي است كه ديده‌ام. گاهي اوقات وقتي از دست نامردي دوست و آشنا به تنگ مي‌افتادم دست به چاقو مي‌شدم. خالكوبي هم براي ما ايرانيان عجيب است وگرنه امروزه اكثر فوتباليست‌ها و بازكنان مطرح جهان بدنشان خالكوبي است.
ما را ياد وحيد مرادي انداختي او رامي‌شناختي؟
چه كسي است وحيد را نشناسد. هم خودش هم قاتل و دور و بري‌هايش را مي‌شناسم. پيگير كارهاش بودم.
تا حالا چند بار دستگير شدي؟
دو بار به خاطر مواد دستگير شدم و يكبار چهار‌‌سال حبس كشيدم.
سپس متهم در جمع مأموران حاضر گفت: «حالا كه حرف از دستگيري شد بگذاريد دو واقعيت را بگويم. شايد به مزاج شما خوش نيايد ولي حقيقت دارد. دسته‌اي از فروشنده‌هاي كلان مواد‌مخدر خود مأموران زندان هستند! به همين دليل در زندان خيلي راحت مواد به دست زندانيان مي‌رسد و آنها مصرف مي‌كنند. ديگر اينكه در چند مورد دستگيري، بارها مأموران را با رشوه 4‌يا 5‌ميليون توماني خريدم، ولي هيچ وقت حريف بسيجي‌ها نشدم. اين بار هم از طرف بسيجي‌ها شناسايي و دستگير شدم. شايد به خاطر اين باشد كه بسيجيان عاشق شهادتند.»
راستي خودت مواد مصرف مي‌كني؟
نه. يكبار مسافري را سوار كردم كه مشتري موادمخدر بود. او گفت اولين بار است كسي را مي‌بينم كه خود فروشنده است ولي معتاد نيست!
برچسب ها: رشوه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل