کد خبر: ۶۹۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶
اظهارات امروز فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به تهدیدهای اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا علیه منافع ایران در رسانه‌های بین‌المللی بازتاب گسترده‌ای داشت.
سردار قاسم سلیمانی امروز در یادواره شهدای عملیات رمضان در همدان خطاب به دونالد ترامپ آغاز جنگ از سوی آمریکا علیه ایران را به‌ منزله نابودی همه امکانات آن کشور ارزیابی کرد و از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای این رویارویی خبر داد.

بر همین اساس بسیاری از رسانه‌های منطقه هر یک به گوشه‌ای از اظهارات او استناد و سعی کردند از منظر مختلف به بررسی موضع‌گیری‌های این فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بپردازند.

بازتاب سخنان سردار سلیمانی در رسانه‌های جهان

خبرگزاری روسیاالیوم با بیان هشدار سردار سلیمانی خطاب به ترامپ که گفت «دریای سرخ با وجود نیروهای آمریکایی امن نیست» می‌نویسد: «فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در سخنانی در شهر همدان به دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد و گفت حساب و کتاب شما با من و نیروی قدس است، نه با نیروهای مسلح ایران.»

وی همچنین تاکید کرد: «ما از آنچه که تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تریم. آمریکا می‌تواند آغازگر جنگ باشد ولی ایران آن را پایان می‌دهد.»

سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش با هشدار به آمریکا گفت:‌ «تنها نیروی قدس برای پاسخ دادن به حمله احتمالی آمریکا کافی است و لازم نیست نیروهای مسلح ایران در این موضوع وارد شوند.»

بازتاب سخنان سردار سلیمانی در رسانه‌های جهان

شبکه خبری سی‌ان‌ان عربی نیز با پوشش سخنان قاطعانه و حماسی سردار سلیمانی با عنوان «پیام هشدارآمیز سردار سلیمانی به ترامپ» می‌نویسد: «سردار سلیمانی خطاب به ترامپ گفت حساب و کتاب تو با من است و ما از آنچه تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تریم.»

وی همچنین اظهارات اخیر ترامپ را علیه ایران سخیف خواند و گفت: «شما قدرت ایران را در جنگ چریکی می‌دانید. ایران طرفی است که به جنگ احتمالی پایان می‌دهد. بروید و از پیشینیان خود بپرسید و بعد به تهدیدات خود پایان دهید. ما آماده مقابله با شماییم.»

بازتاب سخنان سردار سلیمانی در رسانه‌های جهان

خبرگزاری اسپوتنیک عربی در گزارشی از سخنان سردار سلیمانی می‌نویسد: «سردار سلیمانی خطاب به ترامپ گفت طرف تهدیدات تو من هستم نه حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران.»

سردار سلیمانی گفت: «ترامپ باید بداند که ما منتظر و آماده شهادتیم. من به‌عنوان یک سرباز وظیفه خود می‌دانم به تهدیدات ترامپ پاسخ دهم. اگر ترامپ می‌خواهد با زبان تهدید سخن بگوید با من حرف بزند نه با رئیس‌جمهوری (کشورم).»

بازتاب سخنان سردار سلیمانی در رسانه‌های جهان

شبکه العربیه نیز که معمولا در سانسور اخبار مقاومت در منطقه رتبه نخست را دارد این‌بار سخنان سردار قاسم سلیمانی را پوشش داد و نوشت: «سردار سلیمانی به‌طور مستقیم ترامپ را تهدید کرد و گفت دریای سرخ با وجود نیروهای آمریکایی امن نخواهد بود.»

باوجود این، شبکه سعودی ایران را متهم به دست داشتن در حمله جنبش انصارالله به نفتکش عربستان در تنگه باب‌المندب کرد و با سوء تعبیر از سخنان فرمانده نیروی قدس ایران را عامل این حمله عنوان کرد.

پایگاه خبری الدیار در گزارشی از سخنان سردار سلیمانی خطاب به ترامپ نوشت: «تو باید بدانی که این جنگ همه دار و ندارت را نابود خواهد کرد. شما آغازگر این جنگ هستید ولی پایانش را ما رقم می‌زنیم پس مراقب باش به ملت و رئیس‌جمهوری ما اهانت نکنی و بدانی که چه می‌گویی.»

سردار سلیمانی افزود: «ترامپ قمار باز! من خودم به تنهایی در مقابلت می‌ایستم. ما ملت، حوادث سختی را پشت سر گذاشته‌ایم. بروید از پیشینیان خود بپرسید و ما را تهدید به کشتن نکنید.»

شبکه خبری المیادین نیز در پوشش سخنان سردار سلیمانی نوشت: «اظهارات شجاعانه روحانی تاثیر خود را بر مردم ایران گذاشت.»

وی افزود: «آقای ترامپ، بپرسید از فرمانده وقت خودتان که چه کسی را به ایران و نزد من و نه رئیس‌جمهوری به‌عنوان سرباز فرستاد، که آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان استفاده کنید سربازان ما این چند ماه مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم!»

پایگاه خبری النشره لبنان می‌نویسد: «فرمانده نیروی قدس سپاه اعلام کرد آمریکایی‌ها از من خواستند تا جلوی حملات عراقی‌ها را به سربازانشان بگیریم. ترامپ باید بداند که ما در انتظار و عاشق شهادتیم.»

شبکه الجزیره می‌نویسد: «سردار سلیمانی دو روز پس از حمله حوثی‌ها به نفتکش عربستان در باب‌المندب گفت دریای سرخ باوجود نیروهای آمریکایی امن نیست. نیروی قدس به تنهایی قادر است مقابل آمریکا بایستد.»

وی ادامه داد: «در گذشته آمریکا ابهتی داشت اما امروز زباله‌های ایران یعنی منافقین را دور خود جمع کرده‌اید تا چه چیزی را ثابت کنید؟ قدرت و توان ما را می‌دانید. چگونه است پس نمی‌توانید در مقابل ما و اعتقادات ما بایستید؟»

پایگاه خبری الحیات، رویترز و چندین رسانه عرب‌زبان دیگر نیز سخنان فرمانده نیروی قدس را پوشش دادند.

بازتاب سخنان سردار سلیمانی در رسانه‌های جهان

از جمله نکات مهم بازتاب این سخنان در رسانه‌های رژیم صهیونیستی بود تا جایی که پایگاه خبری آی 24 در گزارشی نوشت: «فرمانده نیروی قدس سپاه ایران در هشداری خطاب به ترامپ گفت ما از آنچه که تصور می‌کنید به شما نزدیک‌تریم.»

سردار سلیمانی همچنین به ترامپ درباره تهدیداتش نسبت به ایران هشدار داد و گفت: «حساب و کتاب شما با من و نیروی قدس است.»

فرمانده نیروی قدس افزود: «ترامپ قمارباز! من خودم به‌تنهایی در مقابلت می‌ایستم. ما ملت حوادث سختی را پشت سر گذاشته‌ایم جنگ را شما آغاز می‌کنید اما ما به پایان می‌رسانیم. بروید از پیشینیان خود بپرسید پس ما را تهدید به کشتن نکنید.»

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل