کد خبر: ۷۰۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۲
تظاهرات امروز اصفهان که قبلا به دلیل رکود سفارشات، قطعی برق، بیمه، مالیات و گرانی مواد اولیه شروع شده بود توسط افراد ناشناس به انحراف کشانده شد.
سه روز از تجمع صنف تعمیرکاران خودروهای سنگین و صاحبان کارگاه‌های کوچک تولید قطعات خودرو در اصفهان می‌گذرد، اعتراضاتی که به دلیل رکود سفارشات، قطعی برق، بیمه، مالیات و گرانی مواد اولیه بود.

این مطالبه صنفی با تجمع در روز سه‌شنبه ۹ مرداد ماه با حضور در شهرک صنعتی امیرکبیر اصفهان آغاز شد و امروز پاسخ‌های مسؤولان، نمایندگان مجلس، رؤسای اصناف مربوطه، مسؤولان صنعت و شرکت توزیع برق در این خصوص داده شد، به طوری که همگی مطالبات این قشر را به حق دانسته و بر لزوم پیگیری آن‌ها تأکید کردند.
تلاش برای پاسخگویی به مطالبات صنعت‌کاران امیرکبیر
رئیس اتحادیه ماشین‌ساز، فلزتراش و خدمات فنی خودروهای سنگین نیز امروز در اظهار نظری گفت: علی رغم اینکه خاموشی‌های متناسب از سوی مدیریت برق شهرستان اصفهان امری اجتناب‌ناپذیر خوانده شده بود، این اتحادیه مذاکرات جدیدی را با این اداره آغاز کرده و از این پس شاهد قطعی برق در این محدوده نخواهیم بود.

همچنین امروز جلسه‌ای مشترک میان مسؤولان و نمایندگان اصناف معترض به مشکلات شهرک صنعتی امیرکبیر برگزار شد که در آن مطالبات مطرح و راهکارهایی برای آنان ارائه شد که حل مشکل قطع برق این شهرک یکی از نتایج این جلسه بود.

تظاهرات امروز اصفهان + عکس و فیلم
عکس تظاهرات امروز اصفهان

بر اساس این جلسه، سایر مطالبات کارگران و فعالان اقتصادی شهرک صنعتی امیرکبیر نیز پس از بررسی طی زمان‌بندی از سوی مسؤولان پیگیری خواهد شد؛ همزمان با برگزاری جلسه ظهر امروز، گروهی حدوداً ۲۰۰ نفره با اقداماتی فراقانونی در شهرک صنعتی امیرکبیر تجمع کرده و ضمن ایجاد اخلال در فرآیند فعالیت کسبه منطقه باعث اختلال در تردد خودروهای خیابان امام خمینی(ره) شدند که با کنترل نیروی انتظامی این تجمع پس از ساعتی به پایان رسید.


 ابراز گلایه کسبه از اختلال در فعالیت شهرک

بر اساس مشاهدات میدانی صاحبان واحدهای تولیدی در این شهرک نسبت به وضعیت دو روز اخیر امیرکبیر ابراز نارضایتی کرده و از پلیس خواستار بازگرداندن آرامش و امنیت به این منطقه شدند.

یکی از قطعه‌سازان شهرک صنعتی امیرکبیر  ضمن ابراز بی‌اطلاعی از هویت تجمع‌کنندگان امروز این شهرک می‌گوید: بسیاری از افرادی که امروز تجمع کرده‌ بودند ناشناس بوده و این در حالی است که ما صنعت‌گران در این شهرک در حال کار بودیم.

یکی دیگر از مغازه‌داران شهرک امیرکبیر نیز در حالی که بساط کسبش را زودتر از موعد جمع کرده بود می‌گوید: مشخص نیست کسانی که امروز در شهرک صنعتی امیرکبیر تجمع کرده بودند از کدام منطقه بوده چراکه بسیاری از آنان برای کسبه این شهرک ناشناخته بودند و قبل از اتفاقات امروز آنان را ندیده بودیم.

  بسیاری از فعالان صنوف فعال در شهرک صنعتی امیرکبیر ظهر امروز و پس از اتفاقات رخ داده از نگرانی‌های خود در رابطه با فراهم نبودن شرایط کسب و کار در روزهای اخیر سخن گفتند و از عدم وجود همان شرایط کسب و کار گذشته که در روزهای اخیر تقریباً مختل شده نیز ابراز گلایه کردند.

تظاهرات امروز اصفهان + عکس و فیلم
عکس تظاهرات امروز اصفهانلزوم واکنش مسؤولان به مطالبات صنعتگران
اکبر عشوریون رئیس اتحادیه ماشین‌ساز، فلزتراش و خدمات فنی خودروهای سنگین اصفهان روز گذشته در پاسخ به مطالبات صنعتکاران اعلام کرد: قرار است روز چهارشنبه مطالبات کارگرانی که در خیابان امیرکبیر اصفهان تجمع کردند، به صورت طبقه‌بندی‌شده به اعضای هیأت‌امنای اتحادیه ارائه شود؛ همچنین قرار است با معاون استاندار اصفهان نیز در رابطه با مشکلات این صنف جلسه‌ای داشته باشیم.

تظاهرات امروز اصفهان + عکس و فیلم
عکس تظاهرات امروز اصفهان


حجت‌الاسلام احمد سالک کاشانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این باره تأکید دارد: کارگران شهرک صنعتی امیرکبیر کارگران زحمت‌کشی هستند که پایبند به نظام و انقلاب بوده و باید به مشکلات آن‌ها رسیدگی کرد.

او با بیان این که اصل مشکل صنعت‌گران شهرک امیرکبیر گرانی است، می‌افزاید: در کمال تأسف، عامل این گرانی بازار آشفته ارز و ضعف مدیریت دولت در جمع‌آوری این موضوع و عدم موفقیت در هدایت نقدینگی به سمت تولید است؛ مدیران اجرایی باید در چنین اعتراضاتی حضور پیدا کرده و پاسخگو باشند؛ استانداری، فرمانداری و مسؤولان مرتبط با صنعت باید پاسخگوی اعتراضات شهرک صنعتی امیرکبیر باشند.

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل