کد خبر: ۷۰۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳
مرکز حقوق بشر بحرین آمار تکان دهنده‌ای از جنایات ائتلاف متجاوز سعودی در الحدیده منتشر کرد.
مرکز حقوق بشر بحرین در گزارشی اعلام کرد که از ۲۶ مارس سال ۲۰۱۵ میلادی تا پایان ژوئن گذشته تعداد و شهدا و مجروحان حملات عربستان سعودی در الحدیده از ۷۲۱۷ غیرنظامی فراتر رفته است.

بر اساس این گزارش، غیرنظامیان در استان الحدیده از آغاز تجاوز عربستان به صورت مکرر هدف حملات ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته‌اند.

در این گزارش آمده است که شمار زنان شهید در الحدیده بیش از ۳۰۵ تن و شمار مجروحان زن نیز ۲۱۹ تن است.

مرکز حقوق بشر بحرین در ادامه این گزارش افزود که از ابتدای تجاوز عربستان به یمن، ۶۹۳ کودک در الحدیده شهید و ۴۸۶ نفر نیز زخمی شده‌اند. همچنین ۲۴۸۳ مرد در پی حملات ائتلاف متجاوز سعودی به شهادت رسیده و ۳۰۳۱ نفر نیز زخمی شده‌اند.

طبق این گزارش، از ابتدای حملات عربستان به یمن 4952 باب منزل مسکونی، 18 اردوگاه آوارگان، 688 مزرعه، 26 دستگاه ماشین آلات کشاورزی، 216 تانکر و شبکه آب رسانی، و 54 مزرعه پرورش مرغ و دامداری ویران و یا متحمل خسارات شده است.

از سوی دیگر ائتلاف متجاوز سعودی 996 مرکز تجاری، 72 کارخانه، 70 شبکه ارتباطی، 85 بازار، 183 انبار غذار، 70 پمپ بنزین، 393 قایق ماهیگیری، 614 جاده و پل، 55 نیروگاه برق و 17 گذرگاه در الحدیده را ویران کرده است.

طبق این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی 64 بیمارستان و مرکز درمانی، 124 مدرسه، 12 دانشگاه، 7 سازمان بین‌المللی و 6 نهاد داخلی در الحدیده را بمباران کرده است.

بر اساس این گزارش، ائتلاف متجاوز سعودی 3 کشتی، 195 محمولاه غذایی، 63 تانکر سوخت، 603 اتومبیل، 61 جزیره، 75 ساحل، 28 اثر باستانی، 9 گورستان، و 86 مسجد در الحدیده را هدف قرار داده‌ است.

این در حالی است که فرودگاه بین‌المللی الحدیده در پی حملات ائتلاف متجاوز سعودی تقریبا ویران شده است. همچنین 5 بندر در الحدیده در پی این حملات متحمل خسارات شده است.

طبق گزارش مرکز حقوق بشر یمن، ائتلاف متجاوز سعودی از ابتدای حملات خود به یمن 253 مرکز دولتی، 8 مرکز رسانه‌ای، 17 مرکز ورزشی، و 92 مرکز گردشگری در الحدیده را هدف قرار داده است.


برچسب ها: حقوق بشر ، یمن ، عربستان
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل