کد خبر: ۷۰۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۱
سخنگوی رئیس جمهوری روسیه دریافت نامه رئیس جمهوری آمریکا خطاب به ولادیمیر پوتین را تایید کرد، اما گفت که رئیس جمهوری هنوز نامه او را نخوانده است.

به گزارش ایرنا دیمیتری پسکوف روز چهارشنبه در اعلام این مطلب به خبرنگاران، هیچ اشاره‌ای به جزئیات این نامه نکرد.

در همین حال «رند پال» سناتور جمهوریخواه از ایالت کنتاکی که در راس هیاتی به مسکو سفر کرده است روز گذشته (سه شنبه) در حساب توئیتری خود نوشت که نامه ترامپ را به طرف روسی داده است.

وی افزود: من افتخار داشتم که نامه دونالد ترامپ را به دفتر رئیس جمهوری روسیه ارائه کنم، در این نامه بر اهمیت تداوم همکاری مسکو و اشنگتن در عرصه‌های مختلف ازجمله در حوزه مبارزه با تروریسم، تعمیق روابط و گفت: وگو‌های قانونگذاران دو کشور و از سرگیری تبادل‌های فرهنگی تاکید شده بود.

روابط دو کشور از انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا، بدتر از گذشته شد و با توجه به این که تعداد قابل توجه‌ای از سیاستمداران آمریکایی، روسیه را به دخالت در انتخابات این کشور متهم کرده بودند، دولت ترامپ نیز رویکردی سخت گیرانه‌تر از روسای جمهوری پیشین نسبت به روس‌ها به کار برد.

رهبران دو کشور به تازگی در هلسینکی فنلاند نخستین دیدار دوجانبه و مستقل با یکدیگر را برگزار کردند تا شاید از میزان اختلاف‌ها کاسته شود.

رویکرد محترمانه ترامپ با پوتین در این دیدار از نظر رسانه‌های غربی، موجی از انتقاد‌ها را علیه وی در محافل سیاسی آمریکا و حتی اروپا به راه انداخت تا جایی که ترامپ بار‌ها مجبور به اصلاح اظهارات خود و توضیح در باره مواضعش در این دیدار شد.

با گذشته چند هفته از این دیدار هنوز هر از چند گاهی جزئیاتی تازه از توافقات یا موضوعات مطرح شده در نشست رهبران روسیه و آمریکا در رسانه‌ها منتشر می‌شود و گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که دو طرف تمایل دارند نشست دوجانبه دیگری داشته باشند هر چند که به عقیده رسانه‌های روسی گروه‌های قدرت در آمریکا مخالف برگزاری نشست دیگری حداقل تا پایان سال ۲۰۱۸ هستند.


برچسب ها: روسیه ، آمریکا ، پوتین
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل