کد خبر: ۷۰۶۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
طوفان از روز چهارشنبه به توکیو نزدیک شد و به دنبال آن با هشدار سازمان هواشناسی شمار زیادی از پروازها لغو شد.
موجی از گردبادهای ویران کننده به همراه طوفان شدید 'شان شان' از روز چهارشنبه بخش های زیادی از ژاپن را در نوردید و شمار زیادی از پروازهای داخلی و خارجی این کشور را لغو کرد.

به گزارش  ایرنا وقوع این طوفان در حالی است که در چند روز گذشته بر اثر گرما دهها نفر در ژاپن جانشان را از دست داده اند و شمار جان باختگان ناشی از جاری شدن سیل در این کشور نیز در هفته های گذشته به بیش از 300 نفر رسیده است.

طوفان از روز چهارشنبه به توکیو نزدیک شد و به دنبال آن با هشدار سازمان هواشناسی شمار زیادی از پروازها لغو شد.

طوفان 'شان شان' از سواحل شرقی ژاپن شدت گرفت و به طرف مرکز و توکیو حرکت کرد و باعث شد تا در خلال 24 ساعت در توکیو و مناطق اطراف، نزدیک به 350 میلیمتر باران ببارد.

سازمان هواشناسی ژاپن در بیانیه ای به مردم نسبت به بارش باران سیل آسیا، جاری شدن سیل و سیلاب، طغیان رودخانه ها و همچنین رانش زمین هشدار داده است.

طوفان با سرعتی بین 180 تا 240 کیلومتر در ساعت حرکت می کند و در منطقه چیبا در شرق توکیو به مردم گفته شده است که شاید مجبور به رفتن به مکان های امن باشند.

نزدیک به 36 پرواز که قرار بود از فرودگاه ناریتا در شرق توکیو به هنگ کنگ و شانگهای انجام شود نیز لغو شده است.
در کنار این طوفان، موج هوای گرم در مناطق مرکزی و غربی ژاپن همچنان ادامه دارد و هشدارهای رسمی نسبت به خطرات ناشی از گرمازدگی برای این مناطق صادر شده است.

چهارشنبه بعد از ظهر دمای هوا در شهر مینو در استان گیفو به ۴۱ درجه سانتیگراد رسید و دمای هوا برای شهر گِرو در همین استان 40.5 درجه سانتیگراد ثبت شد.

سازمان هواشناسی ژاپن می گوید که یک سامانه پرفشار که به آهستگی حرکت می کند موجب افزایش ناگهانی دمای هوا شده است.


برچسب ها: طوفان ، ژاپن ، حوادث
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل