کد خبر: ۷۰۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۴
هشدار جدی مقام عالی رتبه نظامی ایران به همپیمانان سعودی
این بار کوچک ترین تجاوز نظامی به کشتی امدادی ایران شاهد می تواند تبعات بسیار خطرناکی را داشته باشد و نیروی دریایی کشورمان به عنوان نیروی پیشروی دفاعی که وظیفه اسکورت این کشت امدادی را نیز برعهده دارد به عنوان اولین یگان رزمی فعال و عمل کننده وارد درگیری با متخاصمین احتمالی در آبهای آزاد و . . .

آرمان پرس – گروه سیاسی : در حالی که دو روز پیش کشتی ایران شاهد با نام نجات برای ارسال کمک های امدادی جمهوری اسلامی ایران به مردم جنگ زده یمن عازم بندر حدیده این کشور شد وزارت دفاع آمریکا از ایران خواست تا این کشتی را مستقیم‌ به یمن نفرستد و ابتدا آن را به جیبوتی، محل مدیریت ارسال کمک‌های انسان دوستانه به یمن‌ منتقل کند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس پنتاگون اعلام کرده ‌از اعزام یک کشتی باری ایران به سوی یمن آگاه است و آن را رصد می‌کند. پنتاگون همچنین تاکید داشته از گزارش‌ها در مورد اسکورت این کشتی توسط کشتی‌های جنگی ایرانی نیز با خبر است.  اما آمریکا در شرایطی این موضوع را مطرح کرده است که گمانه زنی ها مبنی بر جلوگیری عربستان سعودی از عبور کشتی ایرانی افزایش یافته است تا این کشتی هم به سرنوشت هواپیمای اعزامی کشورمان به یمن دچار شود اما در این زمینه سردار سید مسعود جزایری در پاسخ به این سؤال که در صورت ممانعت عربستان از رسیدن کشتی حامل کمکهای بشردوستانه ایران به سواحل یمن، پاسخ چه خواهد بود، اظهار داشت: من صراحتا اعلام می‌کنم که خویشتنداری جمهوری اسلامی ایران حد و اندازه ای دارد.

وی افزود : عربستان سعودی و حاکمان تازه کار این کشور و هم آمریکایی‌ها و دیگران بایستی توجه داشته باشند، چنانچه بیش از این بخواهند برای جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با کمک رسانی به کشورهای منطقه ایجاد مزاحمت کنند، چه بسا آتشی به پا شود که مهار آن قطعا از دست آنها خارج خواهد شد. توصیه اکید من آن است که اجازه دهند جمهوری اسلامی ایران و کشورهای دیگر حداقل کمک های انسانی خود را برای مردم مظلوم یمن داشته باشند؛ و بیش از این کشورهایی به نام اسلام و علیه مسلمانان جنگ و ادامه خونریزی نداشته باشند.

سردار جزایری افزود: اصولا شیوه و روش جمهوری اسلامی ایران این گونه نیست که جایی حضور داشته باشد، اقدامی بکند و بخواهد آن را منکر شود. اگر جایی حضور داشته باشیم، دلیلی برای انکار وجود ندارد، زیرا ما خود را صاحب حق و صاحب قدرت می دانیم و معتقدیم این دیگرانند که دارند تجاوز می کنند، و باید همه تلاش کنند که از این تجاوزگری جلوگیری شود. اگر روزی مردم یمن نیاز داشته باشند و جمهوری اسلامی ایران تشخیص بدهد، به تشخیص خود عمل می کند. ولی در حال حاضر، همان طور که قبلا هم گفته شده، ما احساس می کنیم فعلا نیازی به دخالت نظامی جمهوری اسلامی ایران در یمن نیست و امیدوارم که در آینده هم این نیاز وجود نداشته باشد.

به نظر می رسد هشدار معاون ستاد کل نیروهی مسلح کشورمان به عربستان سعودی و هم پیمانان آن آن قدر جدی است که این کشورها باید بین رسیدن کمک های انسان دوستانه ایران به خاک یمن و یا آغاز جنگ در غرب آسیا یک راه را انتخاب کنند چرا که با تجربه به دست آمده از موضوع هواپیمایی ایرانی که در فرودگاه صنعا با تهدید نظامی مواجه شده بود این بار کوچک ترین تجاوز نظامی به کشتی امدادی ایران شاهد می تواند تبعات بسیار خطرناکی را داشته باشد و نیروی دریایی کشورمان به عنوان نیروی پیشروی دفاعی که وظیفه اسکورت این کشت امدادی را نیز برعهده دارد به عنوان اولین یگان رزمی فعال و عمل کننده وارد درگیری با متخاصمین احتمالی در آبهای آزاد و ورودی های بنادر کشور یمن شود .

عربستان و آمریکا باید این هشدار ایران را کاملا جدی بگیرند و بدانند در راه کمک به ملت های مظلوم جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه عقب نشینی نخواهد کرد .

نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل