کد خبر: ۷۱۰۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
یک مقام مسئول گفت:با وجود کاهش قدرت خرید خانوار، هیچ یک از مسئولان دولتی با افزایش قیمت نان موافقت نکردند.
باشگاه خبرنگاران: محمد جواد کرمی رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم صنعتیاز افزایش سرسام آور هزینه‌های تولید خبر داد و گفت: با وجود آنکه هزینه هر یک از واحد‌های نانوایی حجیم و نیمه حجیم ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته است، اما متأسفانه تا کنون دولت تصمیم جدی برای جبران هزینه نانوایان اتخاذ نکرده است.

وی با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف نانوایان افزود: با توجه به گلایه مندی نانوایان سنتی و صنعتی و ثبات نرخ نان در چهار سال اخیر، تمامی حمایت‌ها از نانوایان در حد شعار باقی مانده است.

به گفته کرمی کیفیت کنونی نان‌های تولیدی تعریفی ندارد چرا که نانوایان برای جبران هزینه‌های تولید چاره‌ای جز کاهش وزن چانه را ندارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه برگزاری جلسات مختلف و اتخاذ تصمیم گیری‌های متعدد دردی از نانوایان دوا نمی‌کند، گفت: با وجود افزایش هزینه‌های تولید، ادامه این روند برای نانوایان امکان پذیر نیست که به همین دلیل دولت هر چه سریع‌تر باید تمهیدات اساسی برای جبران هزینه نانوا بیندیشد.

وی از منتفی شدن افزایش قیمت نان خبر داد و افزود: با وجود شرایط کنونی اقتصاد و کاهش قدرت خرید خانوار، هیچ یک از مسئولان دولتی با افزایش قیمت نان موافقت نکردند، اما در عوض قرار شد که نانوایان از حمایت‌ها و خدمات دولتی نظیر معاف از پرداخت مالیات، آب، برق، گاز، بیمه و... برخوردار شوند.

کرمی درباره آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی به نانوایان بیان کرد:اگرچه مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی در روز‌های اخیر از پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی به نانوایان خبر داده است، اما باید گفت که با وجود افزایش هزینه‌های ماشین آلات با این مبلغ امکان نوسازی و بازسازی یک واحد نانوایی وجود ندارد.

به گفته رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم صنعتی، پرداخت تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی با نرخ ۱۸ درصد دردی از نانوایان دوا نخواهد کرد.

وی در پایان درباره نارضایتی نانوایان نسبت به تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی، گفت: هم اکنون متقاضی چندانی برای دریافت این میزان تسهیلات وجود ندارد که به همین دلیل انتظار می‌رود میزان تسهیلات افزایش و نرخ سود بانکی کاهش یابد.


نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل