کد خبر: ۷۴۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
فرماندار سرپل‌ذهاب با اشاره به رشد ساختمان‌سازی پس از زلزله گفت: افرادی که همچنان در داخل شهر در کانکس زندگی می‌کنند، مستاجران واحدهای تخریبی هستند که دولت برای آنها نیز تدابیری اندیشیده‌است تا در صورت دارا بودن شرایط لازم، بتوانند صاحبخانه شوند.
خبرگزاری ایلنا: فرماندار سرپل‌ذهاب با اشاره به رشد ساختمان‌سازی پس از زلزله گفت: پس از زلزله ساختمان‌ها از یک طبقه به دو طبقه و بیشتر افزایش پیدا کرده و میانگین تراکم در حال حاضر سه طبقه است.

همچنین روند بازسازی چه در حوزه شهری و چه در حوزه روستایی روند رو به رشدی داشته است. جمالی‌نیا با اشاره به افزایش تورم در کشور خاطرنشان کرد: تورم و افزایش قیمت مصالح ساختمانی و نابسامانی اقتصادی اگرچه در روند ساخت و ساز تاثیرگذار بوده‌است، اما خوشبختانه افرادی که تا پایان خرداد ماه کار ساخت و ساز مسکن‌شان به پایان رسید، با این مشکلات مواجه نشدند و بعد از پایان خرداد ماه تورم در قیمت مصالح ساختمانی تاثیر گذاشت، البته دولت اقداماتی را در راستای تسریع ساخت و ساز به مردم انجام داده‌است.

او با بیان اینکه دولت تا پایان بازسازی در کنار مردم قرار دارد، خاطرنشان کرد: بیش از ده هزار و ۸۵۰ واحد تعمیری در داخل شهر که قابل سکونت نبودند، پایان کار تعمیرات دریافت کرده‌اند و مستاجران و مالکان به داخل منازل بازگشته‌اند، اما افرادی که همچنان در داخل شهر در کانکس زندگی می‌کنند.

مستاجران واحدهای تخریبی هستند که دولت برای آنها نیز تدابیری اندیشیده‌است تا در صورت دارا بودن شرایط لازم، بتوانند صاحبخانه شوند و از محل اعتبارات در نظر گرفته شده برای زلزله زدگان برای این افراد نیز با مشارکت خودشان خانه‌ای ساخته و به آنها واگذار شود.


برچسب ها: کرمانشاه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل