کد خبر: ۷۴۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
درحالی که خبرگزاری اسپوتنیک از استعفای آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خبر داده، رویترز نیز که پیشتر این مساله را تایید کرده بود، اعلام کرد که لیبرمن هنوز استعفا نداده است.
خبرگزاری ایسنا: درحالی که خبرگزاری اسپوتنیک از استعفای آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خبر داده، رویترز نیز که پیشتر این مساله را تایید کرده بود، اعلام کرد که لیبرمن هنوز استعفا نداده است.

شبکه دوی تلویزیون رژیم صهیونیستی صبح امروز (چهارشنبه) در گزارشی اعلام کرده که لیبرمن امروز درخواست استعفای خود را به نتانیاهو ارائه می‌دهد.

طبق گزارش این شبکه تلویزیونی، لیبرمن خواستار برگزاری نشست ویژه حزبش "اسرائیل بیت‌نو" راس ساعت یک ظهر امروز به وقت محلی شده و پس از اتمام نشست، با رسانه‌ها دیداری خواهد داشت.

موج انتقادات شدیدی در دو روز گذشته در داخل اسرائیل و پس شکست در غزه علیه لیبرمن به راه افتاده است. توافق آتش‌بس با حماس به وجهه او نزد جریان‌های تندرو اسرائیل به شدت آسیب زده است.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که وی از تایید یا تکذیب اخبار منتشر شده درباره استعفایش خودداری کرده است.
سایت عبری زبان "والا" به نقل از یکی از وزرای کابینه نتانیاهو گزارش داد، لیبرمن در کنفرانسی مطبوعاتی پس از این نشست، در راستای تضمین آینده سیاسی خود به ویژه با کاهش محبوبیتش در میان اسرائیلی‌ها، استعفایش را اعلام خواهد کرد.

این وزیر اسرائیلی گفت: لیبرمن در حال انتخاب میان دو گزینه پایان دادن به حیات سیاسی‌اش در صورت ماندن در این سمت و فرصتی اندک برای درست کردن چهره‌اش در صورت استعفا قرار دارد.

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از نزدیکان نتانیاهو اعلام کردند، اگر لیبرمن استعفا دهد، نخست‌وزیر کنست را منحل کرده و درخواست برگزاری انتخابات زودهنگام خواهد داد.

روز گذشته و پیش از آتش‌بس در غزه، جنبش حماس اعلام کرده بود که اگر نتانیاهو خواهان توقف حملات است، لیبرمن را برکنار کند.

کابینه رژیم صهیونیستی عصر سه‌شنبه پایان درگیری با حماس را تایید کرد، این در حالی بود که تعدادی از اعضای این کابینه از جمله لیبرمن با این توافق مخالف بودند.


برچسب ها: اسرائیل
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل