کد خبر: ۷۵۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
رئیس جمهور با اشاره به اینکه اسلام دین احترام به همه انسان‌ها است،گفت: اوضاع کشورهای اسلامی مورد انقلاب جامعه اسلام نیست.
حجت‌السلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری طی سخنانی ضمن تبریک ولادت باسعادت پیامبر اکرم(ص) و  امام جعفر صادق(ع)  و خیر مقدم به میهمانان این اجلاس،گفت: این اجتماع شکوهمند به نام پیامبر(ص) و برای بیعت دوباره  با پیامبر اسلام و ادامه راه وی است.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام بی‌تردید مسیر نور و هدایت را برای همه جهانیان به ارمغان آورد، افزود: درست است که پیامبر برای مسلمانان برادری آورد اما برای جهانیان نیز همزیستی مسالمت آمیز را به ارمغان آورد. اسلام دین احترام به همه انسان‌ها و ارزش‌های والای انسانی است.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه امروز افتخار ما مسلمانان این است که از خُلق نیکوی پیامبر و کلام والای او را پیروی می‌کنیم، ادامه داد: شرایط امروز منطقه ما، شرایط سخت و ناگواری است. اوضاع کشورهایی مانند فلسطین، لیبی، سوریه، یمن، عراق، پاکستان، و افغانستان چیزی نیست که مورد انتظار جامعه اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه منطق اسلام و پیامبر، آزادی انسانها و امت اسلامی بوده است، افزود: آنچه امروز آمریکا از این منطقه می‌خواهد  اختلاف است.


نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل