کد خبر: ۷۵۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
پورمختار مطرح کرد:
پورمختار با تاکید بر اینکه وزارت خارجه ما باید سفت و سخت‌تر عمل کند و اروپا را وادار به اجرای تعهداتش کند، تصریح کرد: البته ما نباید امیدی به اروپا داشته باشیم و باید به دنبال تنظیم روابطمان با کشورهای دیگر به ویژه کشورهای آسیایی و همسایه باشیم. وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۵ کشور جهان در تحریم آمریکا و غرب هستند، گفت: این کشورها می‌توانند "باشگاه تحریمی‌ها" را تشکیل دهند
محمدعلی پورمختار با انتقاد شدید از طولانی شدن اجرای مکانیزم مالی اروپا، اظهار داشت: مقام معظم رهبری پس از خروج امریکا از برجام، خط و مشی ارتباط با اروپا را تعیین کردند و فرمودند که ما به اروپایی‌ها اعتماد نداریم و باید از آنان تضمین عملی گرفته شود.

وی ادامه داد: متاسفانه چندین ماه از وعده اروپایی‌ها برای ایجاد سازوکار مالی گذشته است اما آنان اقدامات عملی لازم را در این راستا انجام نداده‌اند و پرواضح است که این سازوکار مالی را هیچ‌گاه اجرا نمی‌کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: اروپایی‌ها وقت کشی‌ می‌کنند تا ایران را پای میز مذاکره تسلیم با آمریکا و همچنین پیوستن به کنوانسیون‌های ذلت‌آوری چون CFT بکشانند.

پورمختار با تاکید بر اینکه وزارت خارجه ما باید سفت و سخت‌تر عمل کند و اروپا را وادار به اجرای تعهداتش کند، تصریح کرد: البته ما نباید امیدی به اروپا داشته باشیم و باید به دنبال تنظیم روابطمان با کشورهای دیگر به ویژه کشورهای آسیایی و همسایه باشیم.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۵ کشور جهان در تحریم آمریکا و غرب هستند، گفت: این کشورها می‌توانند "باشگاه تحریمی‌ها" را تشکیل دهند و با تقویت تبادلاتشان یک قطب بزرگ اقتصادی و سیاسی علیه آمریکا و کشورهای همراه با آمریکا تشکیل دهند و به نوعی تهدید تحریم را به فرصتی بزرگ تبدیل کنند.


نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل