کد خبر: ۷۶۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
استاد عباسی:
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال گفت: روح حاکم بر ‏مذاکرات براساس قاعده نفی سبیل قرار دارد و این قاعده مبنای فقهی کل مذاکرات است.
آرمان پرس: 
استاد حسن عباسی بااشاره به مذاکرات ایران با غرب و ضرورت‌های مهم در این باره اظهار داشت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده ‏اند موافق مذاکره زیر شبح تهدید نیستیم چراکه مذاکره در وهله نخست باید مشخص و شفاف باشد و در زیر سایه شبح و تهدید نباشد.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال افزود: دومین اصل در مذاکره آن است که ‏تمام تحریم‌ها، یکجا و همه با هم در یک زمان و نه به‌صورت فرسایشی و در دراز مدت رفع شده و از بین برود چراکه در قضایای هسته ای آنچه ما ارائه و اعتماد سازی می‌کنیم برای پیروی و پیاده شدن این دو اصل یعنی مذاکره زیر شبح تهدید نبودن و برداشته شدن یکجا و در یک زمان تحریم ها خواهد بود.

قاعده فقهی

عباسی تصریح کرد: روح حاکم بر ‏مذاکرات براساس قاعده نفی سبیل قرار دارد و این قاعده مبنای فقهی کل مذاکرات است و براین اساس هیچ راهی را خدا برای ‏سلطه کفاربر مومنان قرار نداده است.
رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال بااشاره به ملاک ارزیابی مذاکرات گفت: از این منظر آنچه که باید دنبال شود این است که آیا نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی و نظر ‏این قواعد فقهی عملی شده یا نه؟
وی افزود: ما می‌گوییم نشده، زیرا هم تحریم‌ها هست و هم تهدید نظارت‌ها به ‏صورت بلند مدت خواهد بود و ابدی و این یعنی راهی ایجاد می‌شود برای سلطه بیگانگان بر ما و در واقع یعنی ما ‏معتقد هستیم آنچه که به‌دست آمده نفی قاعده نفی سبیل است.

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۴
0
1
بابا چه عکسی از دکتر انداختین؟؟؟؟
حتما داره میره فضا!!! نه؟
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل