کد خبر: ۷۶۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
رئیس جمهور قرقیزستان گفت: طی هفته گذشته 47 شهروند قزاق از سوریه به وطن‌ بازگشتند .

به گزارش خبرنگارآرمان پرس به نقل از فارس :در بیشکک، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قرقیزستان با اشاره به فعالیت‌های وزارت امور خارجه این کشور تصریح کرد: هفته گذشته 47 شهروند قزاق از سوریه به وطن‌ خود بازگشتند.

وی گفت: نهادهای امنیتی در همکاری با وزارت امور خارجه هفته گذشته عملیاتی انجام دادند که در نتیجه آن 47 شهروند از جمله 30 کودک به قزاقستان بازگشتند.

نظربایف ادامه داد: این افراد تحت تأثیر تبلیغات دروغین افراط‌گرایان به سوریه سفر کردند و به عنوان گروگان‌ تروریست‌ها در این کشور زندگی می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه شهروندان قزاقستان کمک‌های لازم از طرف دولت دریافت کردند، خاطر نشان کرد: این افراد برای نجات خود بسیار خوشحال هستند و طی ماه جاری کمک‌های بهداشتی دریافت می‌کنند و دولت برای جلوگیری از وقوع اینگونه تحولات در آینده تلاش خواهد کرد.

رئیس جمهور گفت: قزاقستان همواره از شهروندان خود در سراسر جهان حمایت می‌کند و دولت برای بازگشت کودکان از مناطق جنگی تلاش خود را می‌کند.

شایان ذکر است که در بین 47 شهروند قزاق 11 نفر زن و 30 کودک حضور دارند.

این در حالی است که بر اساس اطلاعات کمیته امنیت ملی قزاقستان در مناطق جنگی سوریه و عراق 800 شهروند این کشور از جمله 120 مرد، 250 زن و 500 کودک زندگی می‌کنند.

منبع: فارس
برچسب ها: سوریه
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل