کد خبر: ۷۶۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۷
لندن – ایرنا – حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس با انتقاد از اینکه برخی کشورهای اروپایی به گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب پناه داده‌اند تصریح کرد که ایجاد فرصت برای چنین گروه‌هایی مصداق آزادی سیاسی نیست.
به گزارش  'گروه بین الملل آرمان پرس به نقل ازایرنا، بعیدی نژاد روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر نوشت: متأسفانه کشورهای اروپایی علاوه بر منافقین، مأمن و پناهگاه نمایندگان گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب جدیدی شده‌اند که آشکارا به دنبال تلاش برای تجزیه ایران هستند.
وی افزود: ملت ایران ایجاد فرصت به این گروه‌های منفور برای طراحی اقدامات تروریستی و تجزیه‌ی ایران را مصداق آزادی‌های سیاسی نمی‌داند.
'آندرس ساموئلسون' وزیر امور خارجه دانمارک روز گذشته (سه‌شنبه) از آغاز تحریم‌هایی علیه ایران در ارتباط با ادعاهای مربوط به سوءقصد به برخی مخالفان در اروپا خبر داد.
استناد وزیر امور خارجه دانمارک به گزارشی است که روز سه‌شنبه (30 اکتبر - 8 آبان) سرویس اطلاعاتی دانمارک منتشر کرد و در آن مدعی شد، برخی یا گروهی قصد ترور یک فرد مرتبط با گروهک تروریستی الاحوازیه را داشته‌اند که در دانمارک زندگی می‌کند.
در واکنش به این اقدام یک مقام آگاه دیپلماتیک امروز گفت با توجه به حمایت کشورهای اروپایی از گروه‌های شناخته‌شده تروریستی، جمهوری اسلامی ایران در حال تجدیدنظر در همکاری اطلاعاتی و امنیتی خود با این کشورهاست و به‌زودی تصمیمات مهمی در این زمینه اتخاذ خواهد شد.
این مقام آگاه به خبرنگاران گفت: در پی اقدام اتحادیه اروپا در تحریم یک‌نهاد و دو فرد ایرانی دیروز شش نفر از سفرا و کارداران اروپایی با حضور در وزارت امور خارجه سعی داشتند مواضع اتحادیه را توجیه کنند اما با برخورد تند مقام ملاقات شونده مواجه شده و به علت غیرقابل‌پذیرش بودن اظهارات آن‌ها و استفاده از ادبیات نامناسب، در کمتر از ده دقیقه به ملاقات خاتمه داده‌شده است.
وی افزود: به دلیل حمایت کشورهای اروپایی از گروه‌های شناخته‌شده تروریستی و ادامه پناه دادن به عناصر تروریست، جمهوری اسلامی در حال ارزیابی و تجدیدنظر در همکاری‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی خود با کشورهای اروپایی است و به‌زودی تصمیماتی در این خصوص گرفته خواهد شد که حوزه‌های مهمی را در بر می گیرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه نیز گفته بود که ایران در چارچوب عمل متقابل اقدام مقتضی خواهد کرد.
برچسب ها: آزادی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل