کد خبر: ۷۶۹۵۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
در دیدار هیأتی از حماس با رئیس پارلمان لبنان درباره آخرین تحولات فلسطین و چالش‌های آن بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش گروه بین‌الملل آرمان پرس به نقل ازفارس، هیأتی از حماس به ریاست «عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی این جنبش و رئیس دفتر روابط عربی و اسلامی با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دیدار کرد.

بر اساس گزارش «نبأ پرس»، الرشق پس از دیدار مذکور طی اظهاراتی مطبوعاتی اعلام کرد دو طرف درباره آخرین تحولات مسأله فلسطین و چالش‌هایی که با آن روبروست، صحبت کردند  بویژه اکنون که جانبداری دولت آمریکا با رژیم اشغالگر روز به روز در حال افزایش است.

این عضو حماس تصریح کرد در این دیدار درباره موضوع محاصره تحمیل شده بر نوار غزه، پرونده آشتی فلسطین و رابطه با فتح خصوصا در سایه تحولات تأسف‌آور روزهای اخیر بحث و تبادل‌نظر شد.

تنش‌ها میان دو طرف از لغو مجلس قانونگذاری فلسطین توسط محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان آغاز شد و با دستگیری اعضای حماس در کرانه باختری و اعضای فتح در نوار غزه شدت گرفت (جزئیات بیشتر).

هیأت حماس به بری تأکید کرد این جنبش مُصِر به آشتی ملی است و هر چه در توان داشته در این مسیر قرار داده است و از این به بعد نیز با تلاش‌های مصر برای پشت سر گذاشتن این مرحله همراه خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده، دو طرف درباره پرونده آوارگان فلسطینی در لبنان هم صحبت کردند و بر ضرورت اعطای حقوق مدنی به آنها تأکید شد.

حماس در پایان بر حمایت از امنیت لبنان و ثبات آن و نیز تقویت روابط لبنانی-فلسطینی تأکید کرد.

منبع: فارس
برچسب ها: مصر
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل