کد خبر: ۷۷۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۶
یک دیپلمات ارشد روس به انگلیس هشدار داد چنانچه این کشور در فکر ساختن پایگاه‌های نظامی در سراسر جهان باشد، مسکو نیز این اقدام را تلافی خواهد کرد.

آرمان پرس به نقل از پایگاه اینترنتی واشنگتن اگزمینر، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، گفت: قصد ساختن پایگاه‌های نظامی در کشورهای دیگر غیرسازنده، بی ثبات کننده و بالفطره تحریک‌آمیز است.

زاخاروا این سخن را در پاسخ به اظهارات گاوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس، بیان کرد که گفته بود کشورش پس از خروج از اتحادیه اروپا به دنبال برعهده گرفتن نقشی بیشتر در امنیت جهانی است.

وزیر دفاع انگلیس دو هفته قبل خطاب به رسانه‌های این کشور گفته بود: یکبار دیگر فرصتی برای تبدیل شدن به یک بازیگر واقعی برای ما فراهم شده است و من فکر می کنم نیروهای مسلح به عنوان بخشی از این هدف نقش مهمی ایفا می کنند. ما به این فرصت ها نه تنها در خاور دور، بلکه در کارائیب نیز نگاه می کنیم.

زخارووا در ادامه افزود: اظهارات وزیر دفاع انگلیس به نظامی گری این کشور دامن می زند و طبیعتا اگر اقدامات لندن تهدیدی برای امنیت روسیه و متحدانش ایجاد کند، مسکو حق واکنش و تلافی را برای خود محفوظ می داند.

برچسب ها: روسیه ، انگلیس ، نظامی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل