کد خبر: ۷۷۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
آیا اصلاح طلبان محض رضای خدا دلسوز دولت شده اند؟
اصلاح طلبان برای جبران پایگاه مردمی خود می خواهند با به دست گرفتن اصلی ترین وزارتخانه حاکم بر شهر ها و استان ها عملا از ابزار قدرت به نفع رای آوری خود استفاده کنند و تلاش کنند با مهره چینی های دولتی روند انتخابات را به سمت و سوی مورد علاقه خود بکشانند . . .

آرمان پرس – گروه سیاسی : از روز گذشته رسانه های اصلاح طلب که این روزها تلاش زیادی دارند خود را به عنوان یک دلسوز واقعی دولت نشان دهند سناریویی را کلید زدند که طی آن دولت را وارد مرحله ی تازه ای از تغییرات کنند و با فشار افکار عمومی بتوانند گزینه های مورد نظر خود را بر صندلی های مهمی که بوی تغییر از آنها بلند شده است بنشانند . در همین راستا حتی برخی روزنامه ها با معرفی رسمی گزینه های خود به رئیس جمهور توصیه کردند هرچه سریع تر نسبت به تعویض برخی وزرا اقدام کند .

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی آرمان پرس استارت این سناریو با مصاحبه حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور که معمولا بیشتر در مباحث غیر فرهنگی اظهار نظر می خورد آغاز شد ، آن جا که آشنا خبر از تغییر برخی وزرا و استانداران در روزهای پیش رو داد . اگرچه برخی دولتی ها خیلی سریع تلاش کردند این اظهار نظر آشنا را تنها ناشی از سلیقه شخصی سیاسی وی و نظر فردی عنوان کنند اما با فکت رسانه ها از سخنرانی روحانی در سفر استانی مبنی بر لزوم تغییرات بالاخره محمد باقر نوبخت مجبور شد رسما وجود این تغییر را در آینده ای نزدیک تایید کند . البته اولین گزینه ای که خیلی زود از جابه جایی آن در رسانه ها پرده برداری شد معاونت رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بود که البته آن طور که برخی منابع از آن سخن می گویند سلطانی فر به دلیل سودای نمایندگی مجلس پست خود را ترک خواهد کرد و شنیده ها هم از جایگزینی احمد مسجد جامعی به جای او خبر می دهد .

البته دامنه زمزمه های تغییر خیلی زود به اعضای حق رای دار کابینه یعنی وزرا رسید و اولین گزینه که بهترین سیبل برای اصلاح طلبان بوده عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور است . مرد شماره یک فعلی ساختمان خیابان فاطمی از اولین روزهای معرفی اش به خانه ملت همواره مورد انتقاد جدی طیف اصلاحات بوده است و انتصاب های گسترده اش از این طیف هم نتوانست تیغ تیز انتقادات را به سمت و سویی دیگر هدایت کند و حالا هم با مطرح شدن تغییرات رحمانی فضلی اولین گزینه است . این رسانه ها البته برای اینکه با برخی علایق دولت برای ادامه همکاری به رحمانی فضلی هم برخورد نکنند پیشنهاد حضور وی در مسئولیت معاونت پارلمانی رئیس جمهور را مطرح کردند تا هم بتوانند با استفاده از رحمانی فضلی اصولگرا از شدت انتقادات خانه ملت بکاهند و هم مهم ترین وزارتخانه دولت را برای ورود یک گزینه نزدیک به خود خالی ببینند .

محمد فروزنده و مجید انصاری دو گزینه معرفی شده از سوی رسانه ها برای جایگزینی رحمانی فضلی در دو سوی تکنوکراتی و اصلاح طلبی محض در واقع بهانه ای هستند تا تاکید شود حتی گزینه بی طرف و به شدت تکنوکراتی مانند فروزنده هم در شرایط فعلی از رحمانی فضلی برای طیف اصلاحات بهتر است . اما سوال اصلی اینجاست که چرا با وجود تامین منافع طیف اصلاحات و چینش بسیاری از استانداران اصلاح طلب در استان های مختلف کشور اما هنوز اصلاح طلبان فکر می کنند چون رحمانی فضلی خود یک اصولگراست پس لزوما در رویکرد مدیریتی وزارتخانه تحت نظر خود به شیوه های اصولگرایی عمل می کند؟

سناریوی خطرناک تعویض رحمانی فضلی آن هم در شرایطی که در کمتر از 10 ماه دیگر دو انتخابات مهم در کشور باید تحت اجرای وزارت کشور برگزار شود تنها این برداشت را ایجاد می کند که اصلاح طلبان برای جبران پایگاه مردمی خود می خواهند با به دست گرفتن اصلی ترین وزارتخانه حاکم بر شهر ها و استان ها عملا از ابزار قدرت به نفع رای آوری خود استفاده کنند و تلاش کنند با مهره چینی های دولتی روند انتخابات را به سمت و سوی مورد علاقه خود بکشانند . رئیس جمهور باید بداند اگرچه تعویض وزرا از اختیارات قانونی وی است اما در شرایط امروز کشور تغییر رحمانی فضلی تنها به میدان داری رسمی دولت در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی تعبیر خواهد شد و تبعات جبران ناپذیری برای دولت دارد و یک دخالت آشکار در عرصه انتخابات به شمار می رود و اگر تغییری هم در وزارت کشور در نظر است یا باید در سال گذشته صورت می گرفته است و یا باید آن را تا بعد از انتخابات به عقب بیاندازند .

نظرات بینندگان l_sar_comment
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۸
0
1
وزیر کشور هیچ کاری در عرصه داخلی انجام نداده است باید هرچه سریعتر تعویض شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۹
0
0
وزیر کشور بی عرضه ترین وزیر کابینه است. قول های رئیس جمهور در عرصه سیاست داخلی به هیچ عنوان محقق نشده است. وقتی نماینده مجلس این کشور نمی تواند در استان فارس سخنرانی کند، گروه انصار حزب الله مرتب مردم و دولت را تهدید می کند و خط و نشان می کشد یعنی کار دست وزارت کشور نیست. به حادثه مهاباد توجه کنید، به کشته شدن مرزبان ها در سیستان و بلوچستان این یعنی یک ضعف عمده که باید برطرف شود.
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل