کد خبر: ۷۷۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
دادستان‌های فدرال در آمریکا کمیته‌ای که مسئولیت برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور این کشور را بر عهده داشته‌اند را احضار کرده‌اند.
دادستان‌های فدرال در نیویورک کمیته تحلیف «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را احضار کرده و خواستار ارائه اسناد مربوط به کمک‌های ارائه‌شده برای برگزاری مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در ابتدای سال ۲۰۱۷ شده‌اند.

یک سخنگوی کمیته تحلیف ترامپ به ای‌بی‌سی نیوز گفت: «ما احضاریه‌ای برای ارائه اسناد دریافت کرده‌ایم. هنوز در حال بررسی این احضاریه هستیم اما هدف ما این است که با تحقیقات همکاری کامل داشته باشیم.»

منابع مطلع گفته‌اند دادستان‌ها به دنبال اسناد و سوابقی در ارتباط با کمک‌های این کمیته به «صندوق مراسم تحلیف» ترامپ هستند. این صندوق، یک نهاد غیرانتفاعی بود که مسئولیت سازمان‌دهی مراسم مربوط به مراسم تحلیف ترامپ را بر عهده داشت.

 شبکه خبری سی‌ان‌ان در جزئیات بیشتر نوشته این اسناد خواستار دریافت اطلاعاتی درباره کمک‌هایی است که توسط اتباع کشورهای خارجی یا به نیابت از طرف آنها به صندوق تحلیف ترامپ ارائه شده است.

این احضاریهریال طبق تحلیل سی‌ان‌ان، نشان می‌دهد فراتر از تحقیقاتی که «رابرت مولر»، بازرس پرونده تبانی احتمالی ترامپ با کشورهای خارجی در انتخابات ۲۰۱۶ در حال انجام آنها است، افراد مرتبط با ترامپ هم تحت نظر قرار گرفته‌اند، اگرچه هنوز هیچ نشانه‌ای از ارتباط مستقیم این پرونده با شخص ترامپ وجود ندارد.  

تحقیقات در این باره احتمالاً به پرونده تخلفات مالی ۱۰۰ میلیون دلاری در کمک‌های ارائه‌شده برای برگزاری مراسم تحلیف ترامپ مربوط می‌شود که وال‌استریت‌ژورنال در ماه دسامبر آن را گزارش داد.


برچسب ها: آمریکا ، ترامپ
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل