کد خبر: ۷۷۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
مخالفان ونزوئلا قصد دارند با استفاده از یک صندوق مالی آمریکایی بخشی از درآمد حاصل از فروش نفت این کشور را دریافت کنند.
مخالفان ونزوئلا روز چهارشنبه اعلام کردند که با استفاده از یک صندوق مستقر در آمریکا بخشی از درآمد نفتی این کشور را دریافت خواهند کرد.

این اقدام بخش مهمی از تلاش‌های مخالفان ونزوئلا با همکاری آمریکا برای تشدید فشار بر دولت نیکولاس مادورو به‌شمار می‌رود.


کارلوس پاپارونی نماینده مخالف ونزوئلا در این باره گفت: این صندوق درآمدهای نفتی شرکت سیتگو شعبه آمریکایی شرکت نفت دولتی ونزوئلا را از ماه گذشته ذخیره و دریافت کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته رسماً خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به‌عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به‌رسمیت شناخته است.

این در شرایطی است که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز گفته است که ایالات متحده لغو تحریم‌ها علیه افسران ارشد ارتش ونزوئلا را مورد بررسی قرار خواهد داد اگر آنها گوایدو را به‌عنوان رهبر ونزوئلا به‌رسمیت بشناسند، در غیر این صورت، چرخه بین‌المللی مالی به‌طور کامل قطع خواهد شد.

پاپارونی افزود: روند انتقال پول نفت ونزوئلا پیشرفت زیادی داشته و امیدوارم طی هفته آینده توسط نمایندگان ما در آمریکا این مسئله رسماً اعلام شود.

وی در ادامه اظهار داشت: دولت مادورو طی سال گذشته بیش از 73 تن از ذخایر طلای ونزوئلا را به ترکیه و امارات متحده عربی فروخته است، این اقدام بدون مجوز مجمع ملی ونزوئلا انجام شده است.

خوان گوایدو رهبر مخالفان و رئیس مجمع ملی ونزوئلا اخیراً خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرده که این اقدام با حمایت آمریکا و سایر کشورهای غربی روبه‌رو شده است.

نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا گفته است که گوایدو عروسک خیمه‌شب‌بازی آمریکا است و واشنگتن را متهم به توطئه‌چینی برای سرنگونی دولت ونزوئلا کرده است.

تاکنون علاوه بر آمریکا و کانادا، کشورهای بریتانیا، آلمان، فرانسه و اسپانیا نیز رهبر مخالفان ونزوئلا را به‌عنوان رئیس جمهور قانونی این کشور به‌رسمیت شناخته‌اند. در مقابل، روسیه، چین، ایران، مکزیک، اوروگوئه و ترکیه نیز حمایت خود را از مادورو اعلام کرده‌اند.

برچسب ها: ونزوئلا ، ترامپ
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل