کد خبر: ۷۸۰۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵
ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که اعضای هر دو کمیسیون انتخابات پس از امضای قانون جدید توسط رئیس جمهوری این کشور برکنار شدند.
ریاست جمهوری افغانستان امروز سه شنبه اعلام کرد که اعضای هر ۲ کمیسیون انتخابات پس از امضای قانون جدید انتخابات توسط اشرف غنی رئیس جمهوری این کشور معزول محسوب می‌ شوند.

مسئولیت پیشبرد امور کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخابات افغانستان تا تعیین اعضای جدید به دبیرخانه‌ این کمیسیون‌ ها سپرده شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، اعضای کمیسیون درست زمانی معزول می‌ شوند که تاکنون نتایج نهایی انتخابات پارلمانی که ۲۸ و ۲۹ مهر امسال برگزار شده بود، اعلام نشده است.

در بیانیه ریاست جمهوری افغانستان در این باره  آمده است که در قانون جدید بعد از مشورت با احزاب سیاسی، نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری و نهادهای جامعه مدنی مرتبط با انتخابات، درباره ۳۹ مورد اصلاحات در قانون انتخابات به اتفاق آراء توافق صورت گرفته است.

براساس نسخه‌ ای ازاین قانون تعدیل شده که به دست بی‌بی‌سی رسیده، مهمترین تعدیلات نحوه انتخاب اعضای کمیسیون است.

در قانون جدید آمده که به منظور اداره و نظارت بر هر نـوع انتخابات و مراجعه به آرای عمومی در کشور، کمیسیونی مرکب از ۷ عضو مطابق احکام این قانون ایجاد می‌ گردد.


نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل