کد خبر: ۷۸۲۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۸
رهبر انصارالله یمن با محکوم کردن حضور وزیر امور خارجه دولت مستعفی در نشست ورشو، آن را خیانت به امت اسلام و فلسطین دانست و خواستار برگزاری‌ راهپیمایی در محکومیت این اقدام شد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آرمان پرس به نقل ازفارس، «سید بدر الدین الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن به حضور وزیر امور خارجه دولت مستعفی منصور هادی در نشست ورشو واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

به گزارش شبکه المسیره، سید بدر الدین الحوثی شامگاه جمعه (۲۶ بهمن) طی بیانیه‌ای گفت که این موضع ملت یمن در قبال دشمنی با رژیم صهیونیستی موضع عقیدتی و اساسی است.

او گفت که نشست ورشو تنها یکی از نمونه گردهمایی‌هایی است که در آن علیه امت اسلامی توطئه‌چینی شده و تنها تفاوت آن با گردهمایی‌های پیشین این بود که آنچه در خفا و پشت پرده بود، علنی شد.

سید بدر الدین الحوثی حضور «خالد الیمانی»، وزیر امور خارجه دولت مستعفی در کنار «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست ورشو را «مفتضحانه و شرم‌آور» خواند که پرده از توطئه‌ای بر می‌دارد که این فرد برای مردم یمن آماده کرده‌اند.

او گفت: «مزدوران خائن خواستند که مردم عزیز یمن عروسکی برای اسرائیل و آلت دست آمریکا باشند».

رهبر انصارالله یمن با بیان اینکه مردم یمن در کنار فلسطینی‌ها و مقدسات و آرمان‌های آن‌ها ایستاده‌اند، بر ضرورت تقابل با رژیم اشغالگر قدس به عنوان اصلی عقیدتی مهم تأکید کرد.

سید عبدالملک بدر الدین الحوثی از مردم یمن خواست برای محکومیت این اقدام «مزدوران» دولت مستعفی که مورد حمایت عربستان سعودی است، یکشنبه هفته آینده دست به برگزاری راهپیمایی‌های گسترده در سرتاسر یمن بزنند.

او گفت: «آمدن مردم یمن به خیابان‌ها در روز یکشنبه تأکیدی بر برائت از این مزدوران خائن و منافق است».

حضور وزیر خارجه دولت مستعفی در نشست ورشو ، آن هم در کنار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعتراض و خشم اغلب مردم و احزاب و محافل سیاسی یمن را در پی داشت به گونه‌ای که وزیر خارجه سابق دولت مستعفی، حزب الاصلاح، هیأت علمای یمن، انصارالله، جریان ملی آزاد و کنگره مردمی یمن این اقدام وی را محکوم کردند و هرگونه تلاش برای عادی‌سازی روابط یمن با تل‌آویو را خیانت به آرمان فلسطین دانستند.
منبع: فارس
برچسب ها: یمن
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل