کد خبر: ۷۹۰۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
آیت الله رئیسی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید قوه قضائیه گفت: حکم رهبری را منشور هشت ماده‌ای برای همه همکاران قضائی می‌دانم و این حکم منشور پیش روی قوه قضائیه است.
مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید قوه قضائیه دقایقی پیش آغاز شد. در این مراسم مقامات لشکری و کشوری، معاونین قوه قضائیه، تعدادی از نمایندگان مجلس و رؤسای دادگستری‌ها و نمایندگانی از دولت حضور دارند.

در ابتدای این مراسم محسنی اژه‌ای ضمن تقدیر از حضار و مقامات گفت: چهار دهه از انقلاب گذشته و نظام به بسیاری از اهداف خود رسیده است.

وی ادامه داد: قوه قضائیه در این چهل سال با مسئولان دلسوز خدمات بسیار ارزشمند داشته است، موفقیت‌های چشمگیری داشتیم اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه نیروی انسانی سرمایه است گفت: در زمان آیت الله آملی لاریجانی ۲۲ هزار نیروی جوان و با استعداد در قوه قضائیه مشغول به کار شدند.

وی افزود: یکی از پرونده‌ها در سال‌های اخیر مربوط به تعاونی‌های اعتباری بود که فقط در پنج تعاونی با بیش از دو میلیون نفر مواجه بودیم.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری حکم انتصاب آیت الله سید ابراهیم رئیسی از سوی رهبر انقلاب را قرائت کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی گفت: امیدوارم اعتماد رهبری به حقیر در مسئولیت خطیر قوه قضائیه، موجب شرمندگی بنده خدمت ایشان و قضات و مردم و نیروهای انقلابی نشود.

وی ادامه داد: حکم رهبری را منشور هشت ماده‌ای برای همه همکاران قضائی می دانم و این حکم منشور پیش روی قوه قضائیه است.

وی ادامه داد: باید صمیمانه از تلاش‌های خالصانه حضرات رؤسای محترم قوه قضائیه در طول تاریخ انقلاب اسلامی حضرت آیت الله دکتر بهشتی، موسوی اردبیلی، یزدی و قریب به یک دهه تلاش‌های آیت الله آملی لاریجانی تشکر کنم و به روح بلند آیت الله شاهرودی درود بفرستم و خدمات خالصانه ایشان ذخیره آخرت ایشان باشد انشاالله. از همه مسئولین عالی که در سطوح مختلف کمک کردند آنها که سر به تیره تراب بردند خداوند انشاالله همه شأن را در سر سفره امام رضا علیه السلام مهمان کند و آنها که در قید حیات هستند خداوند انشاالله در توفیقاتشان بیافزاید.


برچسب ها: رئیسی
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل