کد خبر: ۷۹۳۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
مدیرکل گمرک چابهار با بیان اینکه فرایند ترخیص محموله گوسفند وارداتی از اروپا در حال انجام است، گفت: طی دو تا سه روز آینده محموله ۴۷هزار رأس گوسفند به‌طور کامل از گمرک خارج می‌شود.
طی هفته‌های اخیر شاهد شکل‌گیری صفهای گسترده مقابل فروشگاههای زنجیره‌ای برای تهیه گوشت قرمز گرم و منجمد بوده‌ایم. بررسی‌ها نشان می‌دهد نیاز بازار یک‌ساله ایران به گوشت قرمز حدود 1میلیون تن است که نزدیک به 270هزار تن آن بایستی از طریق واردات تأمین شود. برآورد ارز مورد نیاز برای تأمین این حجم از گوشت قرمز بالغ بر 1.6 میلیارد دلار است. متأسفانه به‌دلیل کاهش تولید گوشت قرمز تولید داخل بازار با کاهش عرضه مواجه شد و همین موضوع افزایش شدید قیمتها را در  بازار گوشت قرمز به‌دنبال داشت.

گفتنی است، اخیراً یک محموله وارداتی شامل 47 هزار رأس گوسفند از اروپا به منطقه آزاد چابهار رسیده که پیگیری‌ها نشان می‌دهد مراحل ترخیص این محموله به‌سرعت در حال انجام است.

عزیز شمس مدیرکل گمرک چابهار در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تسنیم، با بیان اینکه، تا کنون حدود 20 هزار رأس از محموله وارداتی گوسفند اروپایی ترخیص شده است، گفت: فرایند تشریفات گمرکی محموله 47 هزار رأس گوسفند وارداتی به بندر چابهار به‌سرعت در حال انجام است.

وی با ابراز اینکه، شرکت پشتیبانی امور دام کشور به‌عنوان صاحب کالا کلیه عوارض مربوط به این محموله را پرداخت کرده، گفت: گمرک همکاری لازم را برای ترخیص سریع‌تر این محموله انجام داده و امیدواریم طی دو تا سه روز آینده کل محموله مذکور ترخیص شود.

مدیرکل گمرک چابهار با تصریح به این‌که "با توجه به حجم انبوه واردات دام زنده، تاحدودی با کاهش کامیون جهت بارگیری و حمل کامل این محموله مواجه شده‌ایم"، گفت: همین موضوع منجر شده تا خروج محموله‌های مروبط به خودروسازان با تأخیر مواجه شود.

شمس همچنین در پاسخ به سؤالی درخصوص آخرین وضعیت دپوی قطعات خودرو در چابهار، گفت: تاکنون از 3هزار کانتینر دپوشده در بندر چابهار متعلق به  2 خودروساز بزرگ کشور، با پیگیریهای انجام‌شده حدود 2هزار کانتینر ترخیص شده است و مابقی نیز در فروردین ماه سال بعد ترخیص می‌شود.


برچسب ها: گمرک
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل