کد خبر: ۷۹۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸
سیل بی‌سابقه مردم نجیب ترکمن‌صحرا را آواره و بی‌خانمان کرده، اراضی کشاورزی و دسترنج ماه‌ها تلاش کشاورزان زیر آب رفته، روستاها تخلیه و خانه‌ها ویران شده است؛ اما استاندار گلستان همچنان در سفر خارجی است.
چند روز گذشت اما کسی خبری از سیل‌زدگان استان گلستان نگرفت، رئیس جمهور تنها به تماس تلفنی با استانداران مازندران و گلستان بسنده کرد و با اینکه سیل مردم شمال کشور را بی‌خانمان کرده است، دکتر روحانی هنوز هم در جنوب کشور به‌سر می‌بَرد.

پنجمین روز از وقوع سیل بی‌سابقه در گلستان می‌گذرد، سیلی که مردم نجیب ترکمن‌صحرا را آواره کرده است. دستگاه‌های مختلف به‌دلیل گستردگی مناطق سیل‌زده قادر به امدادرسانی مطلوب نیستند. تجهیزات لشکر 30، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج همه پای کار آمده است تا بخشی از رنج مردم سیل‌زده را کم کند.

در چنین شرایطی که استان گلستان اصلاً وضعیت خوبی ندارد و سیل عید را به کام آنان تلخ کرده، عدم حضور استاندار انتقادات زیادی را در پی داشته است.

روستاهای این استان از مراوه‌تپه و گنبدکاووس تا آق‌قلا، بندرترکمن و گمیشان یکی یکی تخلیه شدند، بخش اعظمی از شهرها زیر آب رفته، دسترنج ماه‌ها تلاش کشاورزان نابود شده و آن 37 هزار هکتار زهکشی نیز به کمک مردم نیامده است اما هنوز خبری از استاندار گلستان نیست.

غیبت استاندار در تمامی جلسه‌های ستاد بحران واکنش‌های تند مردم را در فضای مجازی برانگیخت و حتی نماینده گرگان و آق‌قلا را نیز برای یافتن استاندار دست به دامان شبکه‌های اجتماعی کرد. نبی هزارجریبی با انتشار کلیپی در فضای مجازی گفته است: «آقای استاندار! به‌عنوان نماینده مردم هرچه با شما تماس گرفتم پاسخ ندادید، برای همین این کلیپ را منتشر کردم تا به دست شما برسد. من روی پُل آق‌قلا منتظر شما هستم».

این در حالی است که سیدمناف هاشمی تمام تلاشش را برای رسیدن به استانداری گلستان به‌کار بست و برای تحقق آن حتی دست به دامان برخی سرمایه‌داران شده بود اما در زمان بحران کنار این مردم نیست.

میرمحمد غراوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری درباره دلیل غیبت مناف هاشمی در استان گفته بود: «طبق آخرین صحبتی که با استاندار داشتم، ایشان می‌خواست برای فرصتی کوتاه بر سر مزار مادر در روستای هزارجریب حاضر شود و به همین دلیل به آنجا رفت اما گویا بارش سنگین برف باعث مسدود شدن راه‌ها شده و ایشان نتوانست در منطقه حاضر شود».

اما وزیر کشور دروغ برخی‌ها را رو کرد و گفت استاندار گلستان در سفر خارجی به‌سر می‌بَرد.  عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت‌و‌گوی تلویزیونی صبح امروز گفته است:‌ «استاندار گلستان بیش از یک ماه است که در خارج از کشور است.‌ ایشان قبل از نوروز تقاضای مرخصی داشتند، مشکل خانوادگی برای ایشان پیش آمده و ضرورت داشت که بروند. بنده هم به ایشان گفتم "اگر احساس می‌کنید که مشکلی پیش نمی‌آید بروید" و با مرخصی ایشان موافقت کردم. ایشان هم گفتند که "همه تمهیدات اندیشیده شده و مسئولان هستند و مشکلی پیش نخواهد آمد"».

حالا مردم سیل‌زده گلستان مانده‌اند و استانداری که هنوز مشخص نیست چه‌زمانی قرار است برگردد!

در نبود استاندار، وزیر کشور به‌همراه برخی وزرا و مسئولان دیگر امروز به گلستان آمده‌اند تا بازدیدی هوایی از مناطق سیل‌زده داشته باشند، سفری که مردم گلستان با توجه به وعده‌های محقق‌نشده روحانی، چندان امیدی به نتیجه‌بخش بودن آن ندارند.


برچسب ها: گلستان
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل