کد خبر: ۷۹۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
جدیدترین گزینه‌ای که برای هدایت تیم ملی مطرح شده، یورگن کلینزمن است.
مدیران فدراسیون در هفته‌های گذشته بارها مدعی شدند که سرمربی جدید تیم ملی فردی در اندازه کی‌روش خواهد بود، ولی کلینزمن در فوتبال جهان بیشتر به خاطر دوران بازی‌اش مشهور است تا مربیگری.


هنوز فدراسیون واکنشی به مطرح شدن نام کلینزمن نداشته ولی نام این مربی آلمانی در فضای مجازی مطرح شده و تعدادی از کاربران ایرانی هم به صفحه او رفته‌اند.


کلینزمن مربیگری را از تیم ملی آلمان شروع کرد و توانست در جام جهانی ۲۰۰۶ به رتبه سوم برسد. البته بخش بزرگی از بار فنی آن تیم روی دوش یوآخیم لوو، سرمربی فعلی آلمان بود.


کلینزمن در دومین ماموریت مربیگری‌اش ناکام شد و در بایرن مونیخ نتوانست فصل را تمام کند. او با مدیران باشگاه دچار اختلاف شد و ستارگان بایرن هم معتقد بودند که دانش تاکتیکی او را زیر سوال بردند.


کلینزمن در تیم ملی آمریکا هم عملکرد خوبی نداشت و پس از ناکامی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ برکنار شد.


او هرچند در دوران فوتبالش بازیکن مهم و محبوبی بود، ولی کارنامه مربیگری درخشانی ندارد و اعلام نامش به‌عنوان گزینه هدایت تیم ملی نگران‌کننده به نظر می‌رسد.


البته با ۴۸ تیمی شدن احتمالی جام جهانی ممکن است فدراسیون بخواهد سراغ گزینه ارزان‌تری برود و در این صورت انتخاب کلینزمن محتمل خواهد بود.


جالب اینکه همزمان نام این مربی به‌عنوان گزینه مربیگری چین هم مطرح شده.


چین به تازگی فابیو کاناوارو را به‌عنوان سرمربی انتخاب کرد، ولی مربی جوان ایتالیایی در تورنمنت چهارجانبه فروردین‌ماه عملکرد خوبی نداشت و ممکن است فدراسیون فوتبال این کشور او را برکنار کند.


کلینزمن در حال حاضر سفیر افتخاری بوندس‌لیگا در چین است و یک روزنامه چینی نوشته که او گزینه جانشینی کاناوارو محسوب می‌شود.


برچسب ها: کلینزمن
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل