کد خبر: ۸۰۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹
سرمربی رئال مادرید می گوید: ما خوب نبوده‌ایم و این با خوب نبودن رقبای ما جبران نخواهد شد. ما مسئول اشتباهات خود هستیم و باید در فصل آینده برای رسیدن به حق خود بجنگیم.
معمولاً وقتی قرار است نشست خبری داشته باشد، آن هم نه به خاطر پایان یک بازی رسمی بلکه به دعوت خودش، غوغا می‌شود. همه خبرنگاران و عکاسان دوست دارند در آن سالن باشند، اصحاب رسانه دوستش دارند و به او احترام می‌گذارند. مردی الجزایری‌الاصل و البته فرانسوی که نه ریشه خود را فراموش می‌کند و نه اصراری بر مدرن بودن و ثروتمند بودن خود دارد. اصطلاحاً خاکی‌تر از آن است که به قلم بیاید و احترامی که به خبرنگاران می‌گذارد برای اهالی رسانه که معمولاً چیزی جز بی‌حرمتی و فشار عصبی و بی‌توجهی از مقامات فوتبال چیزی نمی‌بینند، بسیار با ارزش و دوست داشتنی است.

زین‌الدین زیدان، زیزوی دوست داشتنی در شرایطی که پس از دوران باشکوه مربیگری خود دوباره برای نجات رئال مادرید بازگشته، تیمش وضعیت خوبی ندارد و خریدهای خوبی هم برای فصل بعد تیمش انجام نشده، در نشست خبری حاضر می‌شود و در اولین بخش از سخنانش با توجه به سوال خبرنگار «مارکا» درباره مدیریت باشگاه رئال مادرید می‌گوید:

«پیش از هر چیزی شروع و تجربه زیبای ماه رمضان را تبریک می‌گویم. از مدیرعامل پرسیدید، باید بگویم که هر کاری بتواند انجام می‌‎دهد. فلورنتینو پرس دوست صمیمی من است اما این همه چیز نیست، همه این است که مدیر خوبی است و کارش را بلد است.» زیدان در حالی از پرس تشکر می‌کند که او حتی یک مورد از فهرست پیشنهادی زیدان را جدی نگرفته و اصلاً در مذاکرات اخیر، موفق عمل نکرده است.

سرمربی تیم فوتبال باشگاه رئال مادرید در قسمت دوم سخنان خود به سراغ بارسلونا رفت و درباره حذف این تیم پس از شکست ۴ بر صفر برابر لیورپول گفت:

«بارسلونا تیم بسیار بزرگی است، بازیکنان بسیار خوبی در این تیم حضور دارند و یک مربی بزرگ دارد. والورده کارهای بزرگ و خوبی برای بارسلونا انجام داده و نباید این روزها دچار بی‌انصافی هواداران و مدیران باشگاه شود. او مرد دوست‌داشتنی و قابل احترامی است و برایش بهترین‌ها را آرزو دارم. به نظر من والورده عالی کار کرده و نشان داده که مربی خوش فکر و کاربلدی است.»

زیدان ادامه داد:

«من خیلی خوب می‌دانم که قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا چقدر سخت است، تا آخرین لحظه از چیزی مطمئن نیستی، خود را در فینال تماشا می‌کنی ناگهان با ۴ گل حذف می‌شوی. ما در ۵ سال، چهار بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدیم و این خیلی سخت و تقریباً غیرممکن بود. بارسلونا نباید درهم ریخته شود، آنها قهرمان لالیگا هستند و این یعنی یک تیم با ثبات خوب بوده‌اند و شایستگی‌های زیادی دارند. قهرمانی در لالیگا شوخی نیست و این هدیه‌ای است که والورده به کمک بازیکنان خوبش؛ یعنی مسی، سوارس، پیکه و سایرین به هواداران داده است. نباید بگوییم که بارسلونا اکنون بحران دارد، بارسلونا قهرمان لالیگاست و این بسیار ارزشمند است.»

زیدان درباره بازگشت‌های مهم در تاریخ فوتبال اروپا گفت:

«واقعا لذت بردم وقتی بازی لیورپول را تماشا کردم، غرق در لذت شدم. این فوتبال بسیار زیبا است و خوشحالم که در زمان خود چنین اتفاقات نابی را در فوتبال تماشا کردم. لیورپول یا تاتنهام نشان دادند که ناامیدی در فوتبال حرفه‌ای بسیار اشتباه است.»

از زیدان درباره تاثیر مثبت حذف بارسلونا روی رئال مادرید پرسیدند و گفت:

«چه ربطی دارد؟ ما خوب نبوده‌ایم و این با خوب نبودن رقبای ما جبران نخواهد شد. ما مسئول اشتباهات خود هستیم و باید در فصل آینده برای رسیدن به حق خود بجنگیم.» زیدان درباره جذب پوگبا نیز گفت: «از مدیرعامل باشگاه خواسته‌ام تلاش خود را برای استخدام این بازیکن خوب انجام دهد. این البته تنها گزینه مورد علاقه من نیست اما از داشتن پوگبا در تیم خود بسیار خوشحال خواهم شد.»

زیدان در پایان کنفرانس خبری خود وقتی قرار بود میکروفون به یکی از خبرنگاران حاضر در ردیف آخر برسد، گفت:

«تا یادم نرفته بگویم که باید از خبرنگاران تشکر کرد، نقش رسانه در فوتبال حرفه‌ای انکار‌ناپذیر است و همیشه به یاد دارم که همه ما به خاطر فداکاری خبرنگاران مشهور شدیم و مدیون دنیای رسانه هستیم. کار شما بسیار سخت است و در طول روز مدام بر سر دوراهی‌های اخلاقی قرار می‌گیرید.»


برچسب ها: زیدان
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل