کد خبر: ۸۰۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
سخنگوی فراکسیون مستقلان جزئیات جلسه امروز این فراکسیون با وزیر راه درباره مسکن را تشریح کرد.
مهرداد لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه امروز (یکشنبه 29 اردیبهشت) این فراکسیون، گفت: این جلسه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

وی افزود: وزیر راه عنوان کرد که افزایش قیمت مسکن تابعی از بالا رفتن قیمت کالاهاست و وزارتخانه برنامه‌ای برای کاهش قیمت مسکن در دستور کار دارد.

سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی با بیان اینکه از راه‌های کاهش قیمت مسکن ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای در این بازار است، ادامه داد: قرار است تا در سال 98 600 هزار واحد مسکونی ساخته شود که از این تعداد 200 هزار در شهر‌های جدید و 400 هزار واحد مسکونی نیز در شهر‌های بیش از 100 هزار نفر جمعیت ساخته می‌شود.

لاهوتی تصریح کرد: وزیر عنوان کرد که قرار است تا پایان سال جاری 500 هزار واحد مسکن مهر نیز تکمیل و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در این جلسه درباره پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی نیز نکاتی مطرح شد، اضافه کرد: اسلامی  اظهار کرد که پروژه‌های که بیش از 80 درصد پیشرفت داشته‌اند اولویت اول و پروژه‌هایی که بین 50 تا 80 درصد پیشرفت‌ داشتند در اولویت تکمیل قرار گرفته‌اند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با بیان اینکه در بخش دیگری از این جلسه وزیر عنوان کرد که حدود 40 درصد از واگن‌های قطارها فرسوده است، گفت: اسلامی ابراز کرد که این 40 درصد از رده خارج شده‌اند و ما به دنبال جایگزینی آنها با تولیدات داخلی هستیم.

لاهوتی اظهار داشت: اسلامی گفت سیل به 12 هزار کیلومتر از جاده‌ها آسیب زده که تاکنون حدود 11 هزار و 800 کیلومتر از راه‌ها بازگشایی شده است.


برچسب ها: مسکن
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل