کد خبر: ۸۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۴
فرمانده نیروی دریایی ارتش مطرح کرد
فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری رزمایش بزرگ ولایت پس از تصویب سلسله مراتب در سه ماهه چهارم امسال در آب‌های آزاد خبر داد.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حضور ناوگان نیروی دریایی ارتش در مدار ۱۰ درجه اظهار کرد: آمادگی کارکنان و تجهیزات نیروی دریایی در آب‌های آزاد حائز اهمیت است.

وی آمادگی نیروی دریایی ارتش را نیازمند برگزاری تمرین‌های نظامی عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال تمرین‌ها در مقاطع مختلف و رده‌های کوچک تک‌ناو، دوناو، ناوگروه، ویژه زیردریایی، ویژه تکاوران دریایی و سطحی، زیرسطحی و هوادریا برگزار می‌شود.

سیاری با بیان اینکه تمرین‌های نیروهای دریایی در پایان سال جمع‌بندی می‌شود، تصریح کرد: در سه ماهه چهارم امسال رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش از سلسله رزمایش‌های ولایت پس از تصویب سلسله مراتب در آب‌های آزاد برگزار می‌شود.

*رونمایی از دستاوردهای نیروی دریایی در سال ۹۴

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه ساخت تجهیزات دریایی را زمان‌بر دانست و بیان کرد: امسال رونمایی از دستاوردهای نیروی دریایی ارتش جمهور اسلامی ایران را خواهیم داشت.

*تغییر نام مراکز نیروی دریایی ارتش

وی همچنین به فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی رشت اشاره کرد و گفت: ۲۱ رسته تخصصی در مرکز مذکور آموزش می‌بینند.

سیاری با اشاره به اینکه آموزش‌گیرندگان افرادی هستند که ناوها و زیردریایی‌های نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد را هدایت و راهبری می‌کنند، خاطرنشان کرد: کارکنان ناوگروه سی‌وچهارم از دانش‌آموختگان فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی رشت هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش از حضور ناوگروه سی‌وچهارم در خلیج عدن و باب‌المندب خبر داد و یادآور شد: هرگونه عملیات در دریا مبتنی بر علم است و این امر جایگاه بالای مراکز آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد.

وی از نامگذاری مناطق و پایگاه‌های نیروی دریایی ارتش خبر داد و اظهار کرد: منطقه دریایی بندرعباس به منطقه یکم دریایی امامت نامگذاری شده است.

سیاری با بیان اینکه منطقه دوم نیروی دریایی ارتش، ولایت نامگذاری شده است، تصریح کرد: منطقه سوم نیز نبوت نامگذاری شده ضمن اینکه ناوتیپ‌های نیروی دریایی ارتش را با نام مسلم‌بن عقیل (ع)، امام حسین (ع) و حضرت رسول (ص) نامگذاری کردیم.

*نامگذاری آموزش تخصص‌های دریایی رشت به عنوان امام محمد باقر (ع)

فرمانده نیروی دریایی ارتش به نامگذاری فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی رشت به امام محمد‌باقر (ع) اشاره کرد و افزود: نامگذاری مذکور در مرحله تصویب است.

وی گفت: امیدواریم فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی رشت، در زمینه پویایی علمی آموزش‌گیرندگان تلاش بیشتری کند تا نیروی دریایی در شأن ملت ایران داشته باشیم.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل