کد خبر: ۸۰۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
رقابت با ۱۵ حریف قدرتمند در ۵ هفته متوالی می‌تواند تدارک خوبی برای تیم ملی والیبال ایران پیش از تلاش برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشد.
فدراسیون جهان والیبال در سال ۲۰۱۸ با همکاری یک شرکت مدیریت ورزشی آمریکایی، نسخه جدیدی از لیگ جهانی را به نام «لیگ ملت‌های والیبال» عرضه کرد تا پرونده لیگ جهانی پس از ۲۷ سال فعالیت از سال ۱۹۹۰ در سال ۲۰۱۷ بایگانی شود. در دوره نخست این مسابقات، روسیه و فرانسه به فینال رسیدند و در نهایت روس‌ها جام قهرمانی را بالای سر بردند.

حضور تیم ملی ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۱۸ با وجود مسافرت‌های فراوان، چشمگیر نبود و شاگردان کولاکوویچ ۷ پیروزی، ۱۰ شکست به کار خود پایان دادند. مسابقات سال ۲۰۱۹ از جایی برای تیم ملی ایران اهمیت پیدا می‌کند که بازیکنان ایرانی باید خود را برای مسابقات انتخابی المپیک آماده کنند. رقابت با ۱۵ حریف قدرتمند در ۵ هفته متوالی می‌تواند تدارک خوبی پیش از تلاش برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشد. ضمن اینکه میزبانی ارومیه و اردبیل در هفته‌های سوم و چهارم، فرصت خوبی برای پیروزی برای شاگردان کولاکوویچ است که نیم نگاهی به حضور در جمع ۶ تیم نهایی مسابقات دارند. ‌

تیم ملی ایران بدون بازی تدارکاتی وارد لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ می‌شود که بزرگ‌ترین نقطه ضعف این تیم به حساب می‌آید.

نخستین حریف ایران در تورنمنت پیش رو ایتالیاست که بازیکنان اصلی خود مثل عثمانی، خوانتورنا، ایوان زایتسف را در اختیار ندارد. تیم والیبال ایتالیا با میانگین قدی ۱۹۸ و میانگین سنی ۲۴ سال در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ شرکت کرده است. میانگین اسپک این تیم ۳۳۸ و میانگین دفاع آن ۳۰۸ سانتی‌متر است.

تیم ملی والیبال ایتالیا از هدایت جان‌لورنزو بلنجینی بهره می‌برد. او متولد شهر تورین در سال ۱۹۷۱ است که در سال ۲۰۱۵ پس از مائورو بروتو هدایت این تیم را بر عهده گرفت. او با مدال نقره در جام جهانی و برنز مسابقات قهرمانی اروپا جایگاه خود را تثبیت کرد. بلنجینی ایتالیا را در بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ لندن به نقره رساند.

کلکسیون افتخارات والیبال ایتالیا با سه مدال نقره و سه برنز المپیک، سه طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان، یک طلا، سه نقره و یک برنز جام جهانی و همچنین ۸ طلا، سه نقره و چهار برنز لیگ جهانی عملاً تاریخ والیبال جهان را با این تیم پیوند زده است. ایتالیا در آخرین رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال با ۲۶۶ امتیاز در رده سوم بهترین تیم‌های جهان بعد از برزیل و آمریکا قرار دارد.

سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، پوریا فیاضی، امیر غفور، محمد جواد معنوی‌نژاد، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، جواد کریمی، پوریا یلی، مرتضی شریفی، محمدرضا موذن و محمدرضا حضرت‌پور بازیکنان تیم منتخب کولاکوویچ برای هفته‌های اول و دوم لیگ ملت‌ها هستند.

چین و آلمان دیگر حریفان ایران در هفته نخست مسابقات پیش از سفر به توکیو هستند. برنامه بازی‌های گروه یک در هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
ایران - ایتالیا، ساعت ۱۲:۳۰
چین - آلمان، ساعت ۱۶:۳۰

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
ایتالیا - آلمان، ساعت ۱۲:۳۰
چین - ایران، ساعت ۱۶:۳۰

یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
آلمان - ایران، ساعت ۱۲:۳۰
چین - ایتالیا، ساعت ۱۶:۳۰

تیم ملی ایران در هفته دوم لیگ ملت‌های والیبال و در قالب گروه هفتم در شهر توکیو به دیدار تیم‌های ژاپن، آرژانتین و برزیل خواهد رفت.


برچسب ها: والیبال
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل