کد خبر: ۸۰۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
شهردار لندن به شدت از سفر رئیس جمهور آمریکا به بریتانیا انتقاد کرده است.
صادق خان شهردار لندن با انتشار مطلبی در نشریه گاردین ضمن انتقاد از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، نوشت: بریتانیا در آستانه سفر ترامپ، در طرف اشتباه تاریخ قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: طی سال های آینده، تصور می کنم که این سفر رسمی مایه شرمساری عمیق ما خواهد شد و اذعان خواهیم کرد که ما در طرف اشتباه تاریخ قرار داشتیم. می دانم که الان دیگر برای متوقف کردن سفر رئیس جمهور آمریکا خیلی دیر شده است ولی هنوز دیر نشده است که نخست وزیر انگلیس اقدام درستی را انجام دهد.

سفر 3 روزه ترامپ به بریتانیا قرار است فردا دوشنبه آغاز شود. پیش بینی می شود هزاران نفر از معترضان در مخالفت با این سفر اقدام به برپایی راهپیمایی گسترده‌ای کنند.

صادق خان در ادامه این مطلب نوشت: به نظر من ترزا می نخست وزیر انگلیس باید یک بیانیه قاطع در مخالفت و رد ترامپ و برنامه های افراطی وی صادر کند، البته این بیانیه قطعا در مخالفت با ایالات متحده به عنوان یک کشور و جایگاه ریاست جمهوری نخواهد بود.

وی تاکید کرد: تاریخ به ما خطر ناشی از ترس گفتن حقیقت در برابر زور و قدرت را آموزش می دهد و همین طور خطر ناشی از دفاع نکردن از ارزش های خود در برابر ظهور تفکرات افراطی را. در این دوران پر چالش در سیاست جهانی، بیشتر از هر زمان دیگری این مساله اهمیت دارد که این درس را به یاد داشته باشیم.


برچسب ها: ترامپ
نام:
ایمیل:
در صورت انتشار نظر به شما ایمیل زده می شود
* نظر:
چندرسانه ای
اخبار بین الملل